Trwa ładowanie...
d3fm0il

Islamiści przyznali się do zamachu w Arabii Saudyjskiej

Państwo Islamskie przyznało się do zamachu na meczet w Arabii Saudyjskiej. W ataku w jednej z wiosek zginęło około 20 osób, a ponad 50 zostało rannych.
Share
Meczet w Al-Kadih po zamachu
Meczet w Al-Kadih po zamachuŹródło: PAP/EPA
d3fm0il

Do zamachu doszło w meczecie imama Alego w zamieszkałej przez szyitów wiosce Al-Kadih na wschodzie kraju. Napastnik-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w czasie piątkowych modłów, w których uczestniczyło około 150 osób.

To jeden z pierwszych tego typu incydentów w Arabii Saudyjskiej od czasu przystąpienia przez ten kraj do koalicji, walczącej z Państwem Islamskim. To właśnie islamiści przyznali się do dokonania zamachu. Wcześniej samozwańczy kalif Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi wzywał Saudyjczyków do przyłączenia się do ataków na szyitów.

Arabia Saudyjska zamieszkiwana jest głównie przez sunnitów, a to właśnie oni stanowią trzon rebelii Państwa Islamskiego. Ocenia się, że w szeregach fanatyków walczy obecnie ponad 2 tysiące Saudów. W ostatnim czasie służby Arabii Saudyjskiej aresztowały setki osób, które miały współpracować z fanatykami.

d3fm0il

Zobacz również: ISIS wykorzystuje dzieci

Oglądaj Wieczór Wyborczy Wirtualnej Polski. Niedziela, godz 20:55 - na żywo

d3fm0il

Podziel się opinią

Share
d3fm0il
d3fm0il
Więcej tematów