Trwa ładowanie...

ISIS straciło swoją mistyczną miejscowość. Tu mieli wygrać z siłami zła

• Rzecznik prezydenta Turcji oświadczył, że zdobycie miejscowości Dabik to "strategiczne i symboliczne zwycięstwo" nad Państwem Islamskim • Wieś Dabik, położoną w północnej Syrii, zdobyli wspierani przez Turcję rebelianci • Dabik ma duże znaczenie symboliczne dla muzułmańskich ekstremistów, gdyż zgodnie z jedną z ich przepowiedni, ma tam dojść do ostatecznej walki między bojownikami islamu a "siłami zła"
Share
ISIS straciło swoją mistyczną miejscowość. Tu mieli wygrać z siłami zła
Źródło: AFP, Fot: BULENT KILIC
d4gt5c0

Rzecznik prezydenta Turcji Recepa Erdogana, Ibrahim Kalin, powiedział, że rejon Dabik jest teraz oczyszczany, aby ułatwić jego mieszkańcom powrót do domów. Dodał, że ze względów strategicznych jest ważne, aby wspierana przez Turcję Wolna Armia Syryjska posuwała się w stronę głównego punktu oporu terrorystów, miasta al-Bab.

Ibrahim Kalin oświadczył, że Turcja będzie wspierać działania rebeliantów w Syrii, dopóki granica syryjsko-turecka nie będzie zupełnie bezpieczna. Dodał, że Ankara dązy też do całkowitej likwidacji zagrożenia zamachami terrorystycznymi i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Syrii.

Zobacz także: Uwolniona z niewoli ISIS

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów