Trwa ładowanie...
d2mlnhv

IS przyznała się do strzelaniny na wystawie karykatur Mahometa w Teksasie

Dżihadystyczna grupa zbrojna Państwo Islamskie (IS) przyznała się do strzelaniny przed budynkiem wystawowym w miejscowości Garland w stanie Teksas, w którym zorganizowano konkursową wystawę karykatur proroka Mahometa. W niedzielnej strzelaninie zginęły dwie osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja przed budynkiem wystawowym Curtis Culwell Center, gdzie doszło do zamachu
Policja przed budynkiem wystawowym Curtis Culwell Center, gdzie doszło do zamachu (PAP/EPA, Fot: Larry Smith)
d2mlnhv

- Dwóch żołnierzy kalifatu przeprowadziło atak na wystawę karykatur proroka w Garland, w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych - poinformowało IS w komunikacie audio. Państwo Islamskie po raz pierwszy przyznało się do przeprowadzenia ataku na amerykańskiej ziemi - zwraca uwagę agencja AFP.

"Mówimy Ameryce: to, co nadejdzie, będzie bardziej znaczące i bardziej bolesne. Będziecie świadkami strasznych rzeczy dokonywanych przez żołnierzy Państwa Islamskiego" - zagroziło IS na antenie swej rozgłośni al-Bajan.

W niedzielę dwaj zamachowcy otworzyli ogień z samochodu, którym podjechali pod budynek wystawowy Curtis Culwell Center, gdzie odbywał się konkurs. Zginęli oni podczas strzelaniny z policją; jeden z policjantów został ranny.

d2mlnhv

Publiczność, która brała udział w imprezie, ewakuowano do sąsiedniego pomieszczenia a następnie wywieziono autobusami w bezpieczne miejsce. Wystawę zamknięto.

Pojawiające się na Zachodzie karykatury Mahometa wywołują gniewne reakcje muzułmanów a fundamentaliści islamscy grożą akcjami odwetowymi, które czasami realizują. W styczniu br. islamscy radykałowie zaatakowali redakcję paryskiego pisma satyrycznego "Charlie Hebdo" zabijając 12 osób.

d2mlnhv

Podziel się opinią

Share
d2mlnhv
d2mlnhv
Więcej tematów