Trwa ładowanie...
d14icx6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Irlandia Północna: policja uratowała 20 osób, zapewne ofiar handlu ludźmi

Policja w Irlandii Północnej uratowała 20 obywateli Rumunii, którzy mogli paść ofiarą handlu ludźmi - podały władze. W grupie tej jest 14 mężczyzn i 6 kobiet w wieku 20-48 lat. Policja zatrzymała też trzech mężczyzn podejrzanych o handel ludźmi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irlandia Północna: policja uratowała 20 osób, zapewne ofiar handlu ludźmi
(AFP, Fot: Pierre Andrieu)
d14icx6

Policyjną operację przeprowadzono w zeszłym tygodniu w graniczącym z Irlandią hrabstwie Armagh w ramach śledztwa dotyczącego wykorzystywania pracowników.

- 20 osób, które zidentyfikowaliśmy jako potencjalne ofiary handlu ludźmi w celu eksploatacji siły roboczej, jest obecnie w bezpiecznym miejscu. Prowadzimy dalsze dochodzenie - powiedział Todd Clements z wydziału ds. przestępczości zorganizowanej.

Śledztwo jest związane z sektorem rolno-żywnościowym. Operacja policyjna "może potrwać jeszcze jakiś czas" - dodał Clements. Zatrzymani przez policję trzej mężczyźni w wieku 23, 27 i 31 lat są obecnie przesłuchiwani. Podejrzenia wobec nich dotyczą oprócz handlu ludźmi także prania brudnych pieniędzy, wykorzystywania pracy przymusowej i niewolnictwa.

Cytowany przez BBC minister sprawiedliwości w rządzie Irlandii Północnej David Ford wezwał obywateli, by zachowali czujność w sprawach dotyczących "strasznej zbrodni", jaką jest handel ludźmi.

d14icx6

Podziel się opinią

Share

d14icx6

d14icx6
Więcej tematów