Trwa ładowanie...
d2cy6cp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Iran wezwał państwa Zatoki Perskiej do jedności w walce z ekstremizmem

Szef irańskiego MSZ Mohammad Dżawad Zarif, który przebywa z wizytą w Kuwejcie, wezwał w niedzielę państwa Zatoki Perskiej do stworzenia zjednoczonego frontu i walki z ekstremizmem na Bliskim Wschodzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran wezwał państwa Zatoki Perskiej do jedności w walce z ekstremizmem
(PAP/EPA, Fot: RAED QUTENA)
d2cy6cp

- Jakiekolwiek zagrożenie dla jednego państwa jest zagrożeniem dla wszystkich. Żaden kraj nie może rozwiązać regionalnych problemów bez pomocy innych - oświadczył Zarif na konferencji prasowej w ambasadzie Iranu w Kuwejcie.

Podkreślił, że Iran opowiada się za "zwalczaniem zagrożenia, jakim jest ekstremizm, terroryzm i sekciarstwo". - Nasze przesłanie do państw regionu jest takie, że należy razem walczyć przeciwko tym wspólnym wyzwaniom - dodał.

Szef irańskiej dyplomacji spotkał się w ciągu dnia z emirem Kuwejtu Sabahem al-Ahmadem al-Dżabirem as-Sabahem.

d2cy6cp

Jest to pierwsza zagraniczna podróż szefa irańskiego MSZ od zawarcia 14 lipca ostatecznego porozumienia między Iranem i sześcioma mocarstwami w sprawie irańskiego programu nuklearnego. Z Kuwejtu Zarif uda się do Kataru, a następnie do Iraku.

Większość rządzonych przez sunnitów państw Zatoki Perskiej od dawna oskarża szyicki Iran o ingerowanie w wewnętrzne sprawy arabskie, zarzucając mu, że wspiera finansowo i militarnie rebeliantów bądź ruchy polityczne w Bahrajnie, Jemenie, Libanie czy Syrii.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że przed wyjazdem Zarifa za granicę na stronie internetowej irańskiego MSZ pojawił się komunikat, iż Teheran będzie wspierał swych sojuszników w Syrii i Iraku w walce z bojownikami z Państwa Islamskiego.

d2cy6cp

Podziel się opinią

Share

d2cy6cp

d2cy6cp
Więcej tematów