Trwa ładowanie...
dxl3fcu

Iran aresztował trzy osoby przez "wulgarny" wideoklip

Ta piosenka miała zagrzewać irańskich piłkarzy do zdobywania bramek na trwającym mundialu. Na apel odpowiedziała jednak policja z Iranu, która "strzeliła gola", ale do własnej bramki. Jak podaje agencja Associated Press, funkcjonariusze aresztowali trzy osoby związane z wideoklipem promującym muzykę.

Share
dxl3fcu

AP wyjaśnia, że chodzi o wideo do piosenki zespołu Ajam - powstał on w Londynie, ale nawiązuje w swojej muzyce do irańskich tradycji. Na nagraniu widać tańczących i śpiewających ludzi (także kobiety bez chust na głowach), którzy są fanami piłki nożnej i kibicują drużynie Iranu na Mistrzostwach Świata. Wideoklip był kręcony w różnych krajach, także w Iranie.

To właśnie te fragmenty tak oburzyły tamtejszą policję, zdaniem której wideoklip był "wulgarny". Jak informuje agencja AP, w mieście Szahrud aresztowano z tego powodu trzy osoby - dwóch 23-latków, którzy wystąpili w nagraniu, i 26-letniego fotografa.

Nie jest to pierwsza tak ostra reakcja w Iranie na opublikowany w internecie film. W maju policja zatrzymała na krótko sześć osób występujących w wideo nagranym do piosenki Pharella Williamsa "Happy".

Serwis Huffington Post wyjaśnia, że irańscy konserwatyści uznają za niemoralne zachowanie m.in. taniec kobiet w miejscach publicznych czy pokazywanie się bez tradycyjnych nakryć głowy.

Źródła: Associated Press, Huffington Post.

dxl3fcu

Podziel się opinią

Share
dxl3fcu
dxl3fcu
Więcej tematów