Trwa ładowanie...

Irak. Papież Franciszek spotkał się z ojcem chłopca wyrzuconego na brzeg morza

Papież Franciszek spotkał się w irackim Irbilu z ojcem 3-letniego chłopca z Syrii, który utonął z matką i bratem podczas ucieczki do Europy. Zdjęcie jego ciała wyrzuconego na brzeg morza obiegło cały świat. Mężczyzna podziękował ojcu świętemu za wyrazy współczucia związane z tragedią.
Share
Irak. Papież Franciszek wsparł mężczyznę, który stracił syna. Zwłoki dziecka morze wyrzuciło na brzeg
Irak. Papież Franciszek wsparł mężczyznę, który stracił syna. Zwłoki dziecka morze wyrzuciło na brzegŹródło: PAP
d3rsahv

Informację o spotkaniu papieża Franciszka z ojcem 3-letniego Alana Kurdiego przekazał Watykan. Do długiej rozmowy doszło po mszy, którą papież odprawił na stadionie w stolicy irackiego Kurdystanu.

Papież wysłuchał bolesnych słów mężczyzny, wyrażając mu współczucie. Ojciec dziecka podziękował za wyrazy bliskości w obliczu tragedii jego rodziny i wszystkich migrantów - przekazano.

Zdjęcie zwłok dziecka wyrzuconych na brzeg morza stało się symbolem dramatu migrantów i obiegło cały świat.

d3rsahv

Żołnierze Wyklęci. Włodzimierz Czarzasty odpowiada Przemysławowi Czarnkowi

Irak. Dobiega końca historyczna pielgrzymka papieża Franciszka

Chłopiec kurdyjskiego pochodzenia zginął z matką i bratem na Morzu Śródziemnym we wrześniu 2015 roku, a jego ciało zostało wyrzucone na brzeg w Turcji.

Pielgrzymka papieża Franciszka dobiega końca. W poniedziałek ojciec święty wyleci do Rzymu. - Papież Franciszek jest bardzo szczęśliwy i wzruszony podróżą do Iraku i spotkaniami w jej trakcie - taką informację przekazały w niedzielę PAP źródła kościelne w Bagdadzie na zakończenie tej historycznej wizyty.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rsahv

Podziel się opinią

Share
d3rsahv
d3rsahv
Więcej tematów