Trwa ładowanie...
d29a8u3
d29a8u3

Interpol w Tallinie o walce z terroryzmem

Ronald Noble (AFP)
Walce z terroryzmem i międzynarodową przestępczością poświęcona jest regionalna konferencja Interpolu, która w środę rozpoczęła obrady w stolicy Estonii - Tallinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d29a8u3

Jak powiedział szef Interpolu Jesus Espigares Mira, uczestniczy konferencji w grupach roboczych będą debatować nad nowymi sposobami zapobiegania i zwalczania międzynarodowej przestępczości.

Żaden kraj nie może czuć się bezpieczny tak długo, jak trwa zagrożenie ze strony terroryzmu - powiedział Mira, podkreślając potrzebę lepszej wymiany informacji między krajami.

Według sekretarza generalnego Interpolu Ronalda Noble`a, zapobieganie przestępczości stało się szczególnie ważne dla Interpolu po zamachach z 11 września, a zapobieganie jest ściśle związane z posiadaniem i wymianą informacji.

d29a8u3

Zabierając głos podczas rozpoczęcia obrad premier Estonii Siim Kallas powiedział, że fakt, iż zebrała się ona właśnie w Tallinie świadczy o uznaniu Estonii za kraj należący do międzynarodowego systemu bezpieczeństwa oraz o uznaniu dla pracy estońskiej policji.

W konferencji, która potrwa do piątku, uczestniczy 180 delegatów z 43 krajów. Przedmiotem obrad będzie także walka z nielegalnym handlem narkotykami i ludźmi, z korupcją oraz generalny rozwój Interpolu. (jask)

d29a8u3

Podziel się opinią

Share
d29a8u3
d29a8u3