Internetowy Polski Słownik Biograficzny
W wydaniu książkowym Słownik obejmuje 42 tomy, 27 tysięcy stron i 25 tysięcy haseł. Z czasem wszystko znajdzie się w globalnej sieci. Internetowa wersja słownika będzie zawierać biogramy obudowane dźwiękowymi i filmowymi materiałami archiwalnymi. Znajdą się tam też galerie zdjęć.
Polskie Radio udostępnia swoje nagrania archiwalne. Na początek, między innymi, marszałka Józefa Piłsudskiego. W przypadku, gdy wysłuchanie zapisu sławnej osoby nie jest możliwe, dzięki internetowemu Polskiemu Słownikowi Biograficznemu będzie można posłuchać fragmentu audycji na jej temat.
Dziś w internetowej wersji Polskiego Słownika Biograficznego jest dostępnych 10 biogramów. Od dzisiaj zaczną pojawiać się następne. Z słownika można korzystać na wstronie: ww.tvp.pl/PSB.
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski uważa, że publikacja Słownika w Internecie to krok w nowoczesność. Prezes TVP Jan Dworak przyznał się, że czytelnik Słownika, zachęcał do zapoznania się z jego internetową wersją. Dyrektor Intytutu Historii PAN profesor Stanisław Bylina choć, jak mówi, jest raczej tradycjonalistą, rozumie, że dla Słownika to szansa na zdobycie szerszego grona czytelników. Redaktor naczelny Słownika profesor Andrzej Romanowski zapewnia, że nawet naukowe fakty mogą być pasjonujące.