Trwa ładowanie...
d8s6vm4

Internet zawstydził SOR w Sieradzu. Trzeba było zerwać część logo

Internet zawrzał, gdy w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie szpitalnego korytarza z logiem SOR-u w Sieradzu. W skrót wpisany był zapis z kardiomonitora. Większość pacjentów mogła jednak interpretować ten znak w inny sposób, niż było to celem jego twórców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niefortunne logo SOR w Sieradzu wywołało falę krytyki wśród internautów
Niefortunne logo SOR w Sieradzu wywołało falę krytyki wśród internautów (Facebook.com)
d8s6vm4

Po akcji zapoczątkowanej przez użytkowników serwisu Wykop.pl władze szpitala w Sieradzu postanowiły zmodyfikować niefortunne logo zamieszczone na ścianie oddziału ratunkowego. Po remoncie zniknęła ciągła linia, sugerująca zatrzymanie akcji serca.

    wykop.pl
(wykop.pl, Fot: Kiszczak)

Pomysł na logo był prosty. Kojarzący się z zapisem kardiomonitora "zygzak" miał sygnalizować pracę serca, a konkretnie przywrócenie jego akcji. Linia przebiegała przez trzy litery z nazwą oddziału. Skojarzenia pacjentów były jednak zgoła inne i rozbiegały się z zamysłem twórców logotypu.

Dowcipnym komentarzom nie było końca. Jedni uważali ten znak za symbol obecnego stanu, w jakim znajduje się służba zdrowia, drudzy utożsamiali logo z losem tych, którzy pojawią się na tym oddziale. "W tym szpitalu wyjdziesz na prostą" - żartował jeden z użytkowników Twittera.

d8s6vm4

Eskperci zajmujący się marketingiem są pewni, że przy projektowaniu tego typu loga trzeba być szczególnie ostrożnym. Reakcja pacjentów w tym przypadku ma ogromne znaczenie. "W komunikacji wizualnej nie liczy się tylko kompozycja, lecz także psychologiczne mechanizmy stojące za jej odczytaniem" - czytamy na facebookowym profilu "Marketing przy kawie".

Źródło: WP Finanse

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Jerzy Owsiak kandydatem na prezydenta? Reakcja rzecznika rządu

d8s6vm4

Podziel się opinią

Share
d8s6vm4
d8s6vm4
Więcej tematów