Interfax : Rosja kłamie odnośnie wojsk na Krymie

Rosja kłamie w sprawie swojej obecności militarnej na Krymie - twierdzi Interfax - Ukraina powołując się na resort obrony w Kijowie. Według agencji informacyjnej, na półwyspie operują obok żołnierzy Floty Czarnomorskiej, także członkowie formacji z Czeczenii, Krasnodaru i Uljanowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Interfax : Rosja kłamie odnośnie wojsk na Krymie
(AFP)
WP

Według źródeł w ukraińskim MON, działający na Krymie żołnierze przynależą do jednostek specjalnego przeznaczenia. Rozmówca Interfax-Ukraina z kijowskiego sztabu generalnego podkreślił, że umowy dotyczące stacjonowania wojsk rosyjskich w bazach na Krymie dopuszczają jedynie obecność tam formacji Floty Czarnomorskiej.

Wczoraj prezydent Rosji zapewnił, że uzbrojone oddziały kontrolujące sytuację na Krymie to nie rosyjscy żołnierze. Podczas konferencji Władimir Putin mówił, że wojsko, które od kilku dni przejmuje kolejne punkty sił ukraińskich, to lokalna samoobrona. Powtórzył też, że legalną władzą na Ukrainie jest Wiktor Janukowycz, a Rosja rezerwuje sobie prawo do nieuznania wyborów, do jakich ma tam dojść w maju.

Polub WP Wiadomości
WP
WP