Intel dla graczy
Podczas odbywających się w Los Angeles targów technologii gier komputerowych E3 swoje rozwiązania w tej dziedzinie zaprezentował także Intel. A to z prostego powodu: graczy jest coraz więcej, w tym także kobiet.
Z ankiety przeprowadzonej przez stowarzyszenie Interactive Digital Software Association wynika, że kobiety stanowią 43% użytkowników gier interaktywnych. Popularność tej rozrywki wśród kobiet jest tylko jednym z przykładów szybkich zmian, jakie zachodzą w sposobach korzystania z gier komputerowych.
Użytkownikami gier wideo jest już około 60% Amerykanów, czyli 145 mln osób, a rozgrywki coraz częściej odbywają się w cyberprzestrzeni. W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych w gry online grało ponad 49 mln osób. Analitycy przewidują, że w bieżącym roku liczba ta wzrośnie do 58 mln.
Rynek gier stał się więc bardzo atrakcyjny dla teleinformatycznych gigantów. Podczas targów E3 w Los Angeles Intel zaprezentował swoje najnowsze technologie przeznaczone właśnie dla miłośników gier.
Oprócz procesorów Pentium 4, których moc jest jakby specjalnie stworzona do wykorzystania w grach Intel przedstawił także dwa notebooki Alienware, zaprojektowane specjalnie dla graczy przez ekspertów od gier (wyposażone w procesor do notebooków Pentium 4-M) oraz kilka komputerów kieszonkowych (PDA) wyposażonych w procesor StrongARM o częstotliwości 206 MHz, które także zapewniają nadzwyczajne wrażenia podczas gry.
Intel zaprezentował również nowe twórcze koncepcje grupy miłośników gier, określanych jako "PC modders" lub "case modders" (tj. ci, którzy modyfikują tradycyjne obudowy komputerów PC). Ludzie ci, uznawani za innowatorów w środowisku najbardziej zapalonych graczy, budują systemy zrywające z tradycyjnie pojętą estetyką komputerów biurkowych. Wyposażają je w najszybsze procesory oraz w niezwykłe dodatki, takie jak fluorescencyjne światła neonowe czy systemy chłodzenia wodą. Modyfikują obudowy poprzez wiercenie, cięcie, rzeźbienie, spawanie, malowanie i barwienie. W efekcie powstają komputery, które nie tylko zapewniają najwyższą wydajność, lecz także stymulują wizualnie w takim samym stopniu, jak sama gra.
Producenci gier często optymalizują swoje produkcje pod kątem konkretnego procesora. Podczas E3 Intel zaprezentował te, które już wkrótce ujrzą światło dzienne, a są przygotowywane do optymalnej współpracy z układami Pentium 4. Wśród zapowadanyc tytułów znajdują się m.in. Unreal Tournament 2003, Impossible Creatures, Men in Black II: Crossfire, NASCAR Racing 2002 Season, TRON 2.0 czy Warcraft III: Reign of Chaos. (eRPe)
Więcej informacji o firmie Intel i jej produktach można znaleźć na stronach http://www.intel.pl