Trwa ładowanie...
d2u6afg

Indonezja: Zakaz wspólnych posiłków kobiet z mężczyznami

W okręgu Bireuen w prowincji Aceh w Indonezji wydano dekret zakazujący spożywania wspólnie posiłków przez kobiety i mężczyzn. Zakaz wprowadzono, "żeby kobiety lepiej się zachowywały".
Share
Resturacja kibel
Resturacja kibelŹródło: PAP/EPA, Fot: PURWANTO
d2u6afg

Rozporządzenie nakazuje kobietom nie siedzieć przy jednym stole w kawiarniach i restauracjach, chyba że towarzyszy im rodzina lub małżonek .

Szef biura ds. islamskich w okręgu nakazał niezwłocznie wprowadzić taki przepis w regulaminach lokali. Nowo wprowadzona zasada jest wytyczną do przestrzegania prawa szariatu, który zakazuje "fizycznych przejawów uczuć między parami żyjącymi bez ślubu". - To jest grzech. Zgodnie z prawem szariatu celem jest ochrona godności kobiety, aby czuła się bardziej komfortowo, swobodniej, lepiej się zachowywała i nie zrobiła niczego, co naruszyłoby szariat - tłumaczy Jufliwan, jeden z członków biura, który nie chciał podawać nazwiska.

Zakaz dotyczy też osób będących w pracy - kobiety i mężczyźni nie mogą siedzieć przy jednym stole podczas przerw. Według rozporządzenia nie można sprzedawać żywności kobietom po godzinie 21:00, chyba że są w towarzystwie mężczyzny (męża lub kogoś z rodziny).

Rozporządzenie uderza też w homoseksualistów - według nowych przepisów restauracjom nie wolno zatrudniać i obsługiwać osób ze środowiska LGBT.

Aceh to region położony na północy wyspy Sumatra. Uchodzi za jeden z najbardziej konserwatywnych w Indonezji. Jest jedynym w kraju, który stosuje prawo szariatu.

d2u6afg

Podziel się opinią

Share
d2u6afg
d2u6afg
Więcej tematów