Trwa ładowanie...

Indonezja. Tąpniecie w nielegalnej kopalni złota, ok. 60 osób przysypanych

Tąpnięcie w nielegalnej kopalni złota w Celebes w Indonezji. Co najmniej 60 osób pracowników zostało przysypanych i znajduje się pod ziemią. Wydobyto 15 osób. Rośnie liczba ofiar.

Share
Indonezja. Tąpniecie w nielegalnej kopalni złota, ok. 60 osób przysypanych
Źródło: PAP
dl034av

Jak podaje indonezyjska agencja ds. klęsk żywiołowych i katastrof, do zdarzenia doszło o godz. 5 nad ranem w środę czasu miejscowego (godz. 23 we wtorek w Polsce). Ratownicy uratowali 15 osób, znaleziono ciało jednego górnika. Z kolei Reuters podaje, że bilans ofiar wzrósł do trzech osób.

Ratownicy mówią, że słyszą głosy uwięzionych górników którzy utknęli w prowizorycznych szybach w nielegalnej kopalni. Akcję ratunkową utrudniają warunki w kopalni, ziemia i błoto wciąż osuwa się, zasypując przejścia.

dl034av

- W momencie, gdy doszło do katastrofy, na miejscu pracowało kilkadziesiąt osób. W pewnym momencie podpory stropu i obelkowanie zaczęły padać w związku z niestabilnością gruntu i nadmiarem szybów - powiedział w rozmowie z dziennikarzami rzecznik agencji ds. klęsk żywiołowych i katastrof, Sutopo Purwo Nugroho.

Celebes to indonezyjska wyspa na Oceanie Spokojnym. Wchodzi w skład Archipelagu Malajskiego i Wielkich Wysp Sundajskich. Jest 11. pod względem wielkości wyspą na świecie. Na Celebesie uprawiany jest m.in. ryż, muszkatołowiec, kawa, kakao. Górnicy wydobywają siarkę, złoto, rudy miedzi i żelaza. Bardzo dobrze jest rozwinięta turystyka.

Zobacz także: Biedroń miał łączyć. Po wpadce jest atakowany zarówno z lewej, jak i z prawej strony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl034av

Podziel się opinią

Share
dl034av
dl034av
Więcej tematów