Trwa ładowanie...
d1krraw

Indie: John Allen Chau został zamordowany przez odizolowane plemię na Sentinelu Północnym

27-letni podróżnik John Allen Chau został zabity przez ludność odizolowanego od świata plemienia w Indiach. Mężczyzna dostał się na Północną Wyspę Sentinel – jeden z najbardziej niedostępnych regionów świata. Chciał tam szerzyć chrześcijańską ewangelię.
Share
Amerykański podróżnik został zamordowany przez odizolowane plemię na Sentinelu Północnym
Amerykański podróżnik został zamordowany przez odizolowane plemię na Sentinelu PółnocnymŹródło: Youtube.com
d1krraw

John Allen Chau – misjonarz zamordowany na Sentinelu Północnym

Sentinel Północny to jedna z wysp archipelagu Andamanów w Zatoce Bengalskiej. To właśnie tam dostał się 27-letni John Allen Chau – chrześcijański misjonarz pochodzący z USA. Mężczyzna postanowił dotrzeć do plemienia Sentinelczyków, aby szerzyć wśród nich chrześcijańską ewangelię. Według zeznań wędkarzy, którzy pomogli Chau dostać się na wyspę – misjonarz został trafiony strzałą z łuku zaraz po tym jak dotarł do brzegu. Następnie członkowie plemienia zabrali go w głąb wyspy i zakopali.

Zbliżanie się do wyspy Sentinelu Północnego jest w Indiach zakazane, odkąd w 2006 roku tubylcy zabili dwóch miejscowych rybaków. Osoby spoza archipelagu nie mają prawa przebywać na wyspach, aby nie zakłócać tradycyjnego sposobu życia tubylców. Sentinelczycy są pod ścisłą ochroną rządu Indii.

d1krraw

Rodzina Chau zaznacza, że mężczyzna dotarł na wyspę Sentinelu Północnego dobrowolnie. Rodzina obecnie apeluje o uwolnienie podejrzanych – osób, które pomogły mu dotrzeć na teren zamieszkania ludności plemiennej.

Plemię Sentinelczyków – jedna z najbardziej odizolowanych społeczności na świecie

Plemię Sentinelczyków to jedna z najbardziej odizolowanych i tajemniczych społeczności na świecie. Według antropologów grupa może mieszkać na wyspach nawet od 30 tysięcy lat. Chociaż szacuje się, że liczy od 50 do 400 osób to nie wiadomo ile dokładnie osób mieszka na Sentinelu Północnym. Nieznana jest również kultura i język Sentinelczyków.
Oficjalnie odnotowano tylko jeden przypadek bliskiego spotkania z plemieniem z wyspy Sentinel, podczas którego obyło się bez ofiar czy rannych. Sentinelczycy nie chcą żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Są prymitywnie uzbrojeni, lecz śmiertelnie niebezpieczni.

d1krraw

Podziel się opinią

Share
d1krraw
d1krraw
Więcej tematów