Trwa ładowanie...
d3wsn3i
d3wsn3i

Incydent z pobitą dziewczynką pomógł rybakom

Po nagłośnieniu przez media brutalnego zachowania jednego z policjantów podczas niedawnej demonstracji rybaków z Władywostoku, dobiega końca ich konflikt z dyrekcją
przedsiębiorstwa "Dalmorieprodukt".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3wsn3i

Rybacy domagali się wypłaty zaległych pensji. We wtorek przedsiębiorstwo zaczyna spłacać długi - poinformował na spotkaniu z załogą gubernator Kraju Nadmorskiego Siergiej Darkin. Firma winna jest pracownikom 63 mln rubli (ponad 2 mln dolarów), które zdobyła, sprzedając m.in. należący do niej hotel.

Sytuacja we Władywostoku stała się napięta po piątkowej demonstracji kilkuset pracowników, którą stłumiła milicja. W jej trakcie doszło do incydentu, gdy jeden z milicjantów - nieświadom, że znajduje się w obiektywie kamery - usiłował uderzyć kobietę z dzieckiem na ręku trafiając pięścią kilkuletnią dziewczynkę.

Incydent ten, pokazywany przez wiele rosyjskich kanałów telewizyjnych, trafił na strony internetowe i wywołał w kraju serię protestów. Zajście wzmocniło znacząco argumenty rybaków i wymogło na władzach rozmowy z pracownikami firmy. Sprawcę zwolniono z milicji.(miz)

d3wsn3i

Podziel się opinią

Share

d3wsn3i

d3wsn3i
Więcej tematów