Trwa ładowanie...

Incydent podczas przemówienia Jarosława Kaczyńskiego

W trakcie wystąpienia prezesa PiS w Opolu doszło do niespodziewanej sytuacji. Jarosław Kaczyński przerwał, bo jedna ze słuchających jego przemówienia kobiet, wywróciła się.

Opole, 25.09.2022. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Opola, w ramach objazdu po kraju i spotkań z wyborcami PiSOpole, 25.09.2022. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Opola, w ramach objazdu po kraju i spotkań z wyborcami PiSŹródło: PAP, fot: PAP/Krzysztof Świderski
d1z4121
d1z4121

Podkreślał konieczność walki o "podmiotowość Polski" i walki o odszkodowanie od Niemiec. Ponownie podkreślił, że rząd PiS "znalazł bilion złotych". Zaatakował też opozycję, oskarżając Donalda Tuska o to, że nie jest "polskim patriotą". Gdy już kończył swoje przemówienia i miały zacząć się pytania od zgromadzonych na sali w Opolu wyborców, Kaczyński nagle przerwał.

Okazało się, że w tym momencie zauważył jedną z przysłuchujących się mu kobiet. Ta nagle przewróciła się, co nie uszło uwadze prezesa. - Przepraszam, bo coś się stało, ale mam nadzieję, że nic groźnego - zareagował prezes PiS, a część osób ruszyła na pomoc kobiecie. - Pani się wywróciła po prostu, tak? - dodał prezes, a następnie podkreślił, że "NATO będzie nas bronić, gdy sami będziemy się bronić".

- Gdyby Ukraina nie broniła się sama, to dzisiaj byłby to tylko problem dyplomatyczny, a to jest dzisiaj wielki problem światowy - podkreślił. Następnie Kaczyński odpowiedział na kilka przygotowanych dla niego pytań.

d1z4121

Po serii pytań Kaczyńskiemu wręczono prezenty. - Z całego serca dziękuję. Nic milszego nie można mi było przekazać - reagował prezes PiS. Dostał m.in. "buławę zwycięstwa". Sala zareagowała pełnym entuzjazmem i zaczęła skandować: "zwyciężymy!", "w górę serca!". Odśpiewano też Kaczyńskiemu "Sto lat".

- Dziękuję, ale to życzenie, żebym był na świecie jeszcze 20 lat - zakończył prezes. Komplementów nie było jednak końca i prowadzący spotkanie dodał, że "buława bardzo pasuje panu prezesowi".

Tournée Kaczyńskiego po Polsce. "Moje koty będą zachwycone"

Na niedzielnym spotkaniu nie zabrakło też żartów ze "słabości prezesa do kotów". Fragment z nagrania udostępniono na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1z4121
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z4121
Więcej tematów