Trwa ładowanie...
d1yitpj

Imigranci podróżujący w ciężarówce-chłodni złapani przez brytyjską policję

• Brytyjska policja aresztowała jedenastu nielegalnych imigrantów, znalezionych we wnętrzu ciężarówki-chłodni • Panowała tam temperatura minus 24 stopni, trzy osoby trafiły wprost do szpitala
Share
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneŹródło: AFP, Fot: LOUISA GOULIAMAKI
d1yitpj

Imigrantów zatrzymano ponad 130 kilometrów od przeprawy przez Kanał La Manche. Ciężarówka przejechała do Anglii tunelem z Calais, co oznacza dalsze 45 kilometrów. Musieli więc spędzić w ciemnościach i mrozie wiele godzin. W końcu któryś z nich zadzwonił na policję i poinformował o ich sytuacji, twierdząc, że jeden z podróżnych zmarł, co okazało się nieprawdą.

Jednocześnie policję zawiadomił kierowca, który usłyszał w ciężarówce podejrzane hałasy. Większość zatrzymanych pochodzących z Iranu, Iraku i Syrii miała od 15 do 17 lat, a najmłodszy to 13-latek.

Brytyjskie media zwracają uwagę na rosnącą liczbę bardzo młodych imigrantów próbujących przedostać się nielegalnie do Anglii z obozowiska w Calais zwanego dżunglą. Władze hrabstwa Kent po brytyjskiej stronie Kanału borykają się z utrzymaniem pozbawionych opieki 830 nieletnich azylantów, z których najmłodszy to 6-latek.

d1yitpj

Zobacz także: Uchodźca rozwiązał problem z dostawami prądu. Teraz namawia do niego innych

d1yitpj

Podziel się opinią

Share
d1yitpj
d1yitpj
Więcej tematów