Trwa ładowanie...

Imieninowe upominki dla wicestarosty po niewygodnym mailu. Alkoholu nie było

Wicestarosta łęczyński (woj. lubelskie) Dawid Kostecki mimo niewygodnego maila rozesłanego przez jego pracownika dostał wiele imieninowych upominków. Tak, jak proszono, alkoholowych podarunków nie było. Wśród prezentów znalazły się natomiast plecaki, piłki, paletki do badmintona oraz... pluszowy tygrys.

Share
Imieninowe upominki dla wicestarosty po niewygodnym mailu. Alkoholu nie było
Źródło: Facebook.com, fot: Dawid Kostecki
d2h55cx

O niewygodnym mailu wysłanym na skrzynki mailowe lokalnych samorządowców i podległych im instytucji pisaliśmy tutaj. Wiadomość brzmiała: "W związku ze zmianą starostów chciałam poinformować, iż wicestarosta Pan Dawid Kostecki obchodzi imieniny 29 grudnia, które wypadają w tym roku w sobotę, więc przyjmować będzie gości w piątek 28 grudnia. Jeśli chodzi o imieninowe podarunki dla starostów mam taką informację, aby nie był to alkohol”.

Na zdarzenie natychmiast zareagował sam zainteresowany. "Email wysłany w sobotę 22 grudnia został wysłany bez mojej wiedzy i nie byłem jego inicjatorem. Pragnę poinformować, że powyższe zachowanie uważam za skandaliczne, jednocześnie pragnę poinformować, że pracownik, który wysłał email, został stosownie upomniany. Przepraszam za zaistniałą sytuację" - napisał wicestarosta na Facebooku.

Upominki trafią do dzieci i młodzieży

Rozesłana pocztą elektroniczną wiadomość nie pokrzyżowała imienin. Wicestarosta przyjmował gości z życzeniami i... prezentami. Alkoholu, jak proszono w mailu, nie było. Były za to kwiaty i słodycze, a także... drobny sprzęt sportowy, m.in. piłki, czy też paletki do badmintona. - Wszystkie prezenty, jakie dzisiaj otrzymałem w ramach drobnych upominków imieninowych trafią do dzieci i młodzieży w ramach puli nagród w konkursach pod patronatem Starosty Łęczyńskiego. Tym samym wspomogą skromne środki finansowe na promocję wydarzeń i przedsięwzięć Starostwa Powiatowego - powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" Dawid Kostecki, wicestarosta łęczyński.

d2h55cx

- Pracownicy starostwa zasili tę pulę plecakami, piłkami, drobnym sprzętem sportowym. W sumie jest to kilka bardzo użytecznych upominków. Kwiatki i cukierki, jakie otrzymałem z okazji imienin wręczyłem paniom zatrudnionym w starostwie. Pracownicy ciepło przyjęli pomysł, aby upominki imieninowe przekazywać dla dzieci, w formie nagród konkursowych - dodał wicestarosta.

Zdjęcie z upominkami pokazał na Facebooku.

"To jest żenujące"

Sprawę kompromitującego maila komentował w piątek były burmistrz Łęcznej, a obecnie radny powiatowy Teodor Kosiarski.. - To jest żenujące. Przez 16 lat piastowania urzędu burmistrza nigdy nie przyszło mi do głowy wysyłać takiego maila. To wykracza poza wszelkie standardy - mówił "Dziennikowi Wschodniemu".

d2h55cx

Jego zdaniem, urzędniczka nie wysłała tego maila z własnej inicjatywy. - Musiała dostać polecenie od starosty lub wicestarosty. Ten list ośmiesza urząd - dodaje Kosiarski. Sprawa imienin starosty była także dyskutowana na piątkowej Radzie Powiatu. - Będę pilnować, aby urzędnik podpisany pod tym e-mailem nie poniósł żadnych konsekwencji. Jestem przekonany, że nie rozesłał tej korespondencji z własnej inicjatywy - podsumował Kosiarski.

Źródło: Dziennik Wschodni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h55cx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h55cx
d2h55cx
Więcej tematów