Trwa ładowanie...

IKEA otwiera pierwszy sklep na Ukrainie

IKEA – szwedzki gigant meblowy zapowiedział, że po 13 latach negocjacji otworzy swój pierwszy sklep na Ukrainie.

Share
IKEA otwiera pierwszy sklep na UkrainieŹródło: iStock.com
d3g3jzj

Otwarcie pierwszego na Ukrainie sklepu ogłoszono w środę – 12.09, podczas spotkaniaPetro Poroszenki – prezydenta Ukrainy z dyrektorem generalnym spółki w Europie Południowo-Wschodniej w Kijowie. Poroszenko nazwał porozumienie "dobrym sygnałem dla globalnych marek". Otwarcie sklepu IKEA w Kijowie nastąpi po 13 latach negocjacji.

IKEA: powstanie pierwszy sklep meblowy IKEA na Ukrainie

To nie była pierwsza próba wejścia IKEI na ukraiński rynek. W 2009 IKEA zapowiedziała, że kupi działkę w pobliżu Odessy i otworzy outlet na Ukrainie. Rok później firma jednak zrezygnowała z tych planów, mówiąc że rynek nie jest jeszcze wystarczająco silny. W 2015 roku Aivaras Abromavicius – minister gospodarki Ukrainy odwiedził Sztokholm. Wtedy ponownie powrócono do tematu wejścia IKEI na rynek. Państwo od jakiegoś czasu walczy o zmianę wizerunku kraju o zakorzenionej korupcji. Konflikt z Rosją, który wybuchł po aneksji Krymu w 2014 roku pochłonął już ponad 10 000 ofiar.

IKEA posiada obecnie sklepy w ponad 50 krajach na świecie. Na Litwie, Łotwie i w Rosji również istnieją sklepy szwedzkiej firmy.

d3g3jzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g3jzj
d3g3jzj
Więcej tematów