Trwa ładowanie...
d1s4zji

Igor Tuleya krytykuje Zbigniewa Ziobrę. "Wszystko to idzie w coraz gorszą stronę"

- Kto miał się ześwinić, to się ześwinił. Ci, którzy zostali, uczciwie wykonują swoje zadania - powiedział Igor Tuleya. Jego zdaniem przepisy dotyczące postępowań dyscyplinarnych, które wprowadził PiS, mają na celu ściganie sędziów kwestionujących decyzje rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Igor Tuleya uważa, że rząd liczy na "efekt mrożący" rozstrzygnięć, które są nie po myśli PiS-u
Sędzia Igor Tuleya uważa, że rząd liczy na "efekt mrożący" rozstrzygnięć, które są nie po myśli PiS-u (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1s4zji

- W tych postępowaniach dyscyplinarnych nie chodzi o to, żeby ścigać tych, którzy popadają w konflikt z prawem, tylko tych, którzy mają odmienną wizję wymiaru sprawiedliwości - powiedział w rozmowie z TVN24 sędzia Igor Tuleya.

W jego ocenie poprzednie przepisy dyscyplinarne były wystarczające. Nowe już zakwestionowała Komisja Europejska. - To postępowanie dyscyplinarne, które obecnie obowiązuje, nie ma nic wspólnego z rzetelnym procesem - uznał. I przypomniał, że zawiaduje nim minister, który "jest politykiem". - Są ścigane moje koleżanki z Iustiti (...) aktywiści stowarzyszeń sędziowskich (..), którzy krytykują reformy wprowadzone w ostatnich latach - stwierdził.

d1s4zji

Nie zgodził się również ze słowami Zbigniewa Ziobry, który twierdził m.in. że wśród sędziów są złodzieje, z którymi trzeba walczyć. - Generalizowanie i używanie takich epitetów pod adresem wszystkich sędziów jest obraźliwe, ale czegoż innego spodziewać się po naszym ministrze sprawiedliwości - powiedział. Przypomniał, że w kraju jest 10 tys. sędziów orzekających - Jak w każdym zawodzie zdarzają się osoby, które nie powinny wykonywać tego zawodu - uznał.

Zobacz także: Kempa o Brejzie: jedyny polityk, z którym nie usiądę do stołu

Igor Tuleya mówi o sprawie sędzi Czubieniak

I odniósł się do afery z sędzią Aliną Czubieniak, która została ukarana upomnieniem przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego za uchylenie postanowienia wobec upośledzonego 19-latka. - Sędzia Czubieniak zasługuje na głęboki szacunek, zachowała się zgodnie z prawem - powiedział. I dodał, że "to nie był uczciwy proces, to był proces średniowieczny". - Wszystko to idzie w coraz gorszą stronę. W żadnym demokratycznym państwie sędziowie nie są ścigani za rozstrzygnięcia, które wydają - uznał.

d1s4zji

Igor Tuleya podkreślił też, że prawdopodobnie rządzącym zależy na tym, by wywołać "efekt mrożący" wobec rozstrzygnięć, które są nie po ich myśli. - Kto miał się ześwinić, to się ześwinił Ci, którzy zostali i uczciwie wykonują swoje zadania, nie ulegną presji i nie dadzą się złamać - stwierdził.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s4zji

Podziel się opinią

Share

d1s4zji

d1s4zji
Więcej tematów