Trwa ładowanie...

Ich twarze zostały opublikowane na paczkach papierosów. Walczą o gigantyczne odszkodowania

• Zdjęcia ciężko chorych osób ukazały się na opakowaniach paczek papierosów
• W ten sposób Komisja Europejska walczy z paleniem
• Chorzy, którzy znaleźli swój wizerunek na zdjęciach, protestują
• Twierdzą, że ich dolegliwości nie mają nic wspólnego z nałogiem

Ich twarze zostały opublikowane na paczkach papierosów. Walczą o gigantyczne odszkodowaniaŹródło: PAP/Facebook
d2oik4r
d2oik4r

Dyrektywa nakazująca publikowanie drastycznych zdjęć na paczkach papierosów została przyjęta dwa lata temu. Ukazanie skutków palenia ma być przestrogą dla obecnych i przyszłych palaczy.

Okazuje się jednak, że na paczkach papierosów znalazły się zdjęcia osób, których choroby nie są skutkiem używania wyrobów tytoniowych. Hiszpan, który znalazł swoje zdjęcie na opakowaniu papierosów twierdzi, że przebywał w szpitalu z powodu operacji kręgosłupa, a nie palenia. Według niego zdjęcie zostało zrobione bez jego zgody, gdy leżał w narkozie. Sprawa została zgłoszona policji i Komisji Europejskiej.

Takich przypadków z nielegalnym wykorzystaniem wizerunku może być więcej. Swój wizerunek lub osób bliskich rozpoznano również w Belgii i Austrii.

Serge Nizet od roku walczy z KE o 27 milionów euro odszkodowania. Na paczce papierosów znalazł zdjęcie swojego zmarłego ojca. Twierdzi, że ani on, ani jego matka nie zgodzili się na publikację wizerunku zmarłego członka rodziny.

Komisja Europejska twierdzi, że wszyscy, którzy znaleźli się na opakowaniach papierosów, wcześniej wyrazili na to zgodę. Stoi na stanowisku, że "podobieństwo do osób, które wyraziły zgodę na publikację wizerunku, jest niefortunne - ale i przypadkowe."

d2oik4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oik4r
Więcej tematów