Trwa ładowanie...
dza32rn
fiat

Huczny ślub w klanie Agnellich

Na wyspie na jeziorze Maggiore na północy Włoch odbędzie się w sobotę ślub wnuka wieloletniego szefa Fiata Giovanniego Agnellego - 28-letniego wiceprezesa koncernu Johna Elkanna z 27-letnią arystokratką Lavinią Borromeo Arese Taverna.

Share
dza32rn

Miejscem zaślubin będzie kaplica na Isola Madre, następnie orszak 700 gości uda się na przyjęcie weselne do posiadłości rodziny panny młodej na sąsiedniej wyspie Bella. Ze względów bezpieczeństwa i w obawie przed najazdem fotoreporterów na czas uroczystości zawieszone zostaną wszelkie połączenia z wyspami na malowniczym alpejskim jeziorze.

Tak hucznego ślubu w rodzinie królów włoskiej motoryzacji nie było od 1953 roku, kiedy mający wówczas 32 lata Giovanni Agnelli żenił się z córką Filippo Caracciolo, księcia Castagneto, Marellą.

John Elkann, nazywany w rodzinie Jaki, został wskazany przez swego dziadka (zmarłego w styczniu 2003 roku) jako jego następca. Po ukończeniu studiów inżynierskich pracował między innymi w fabryce Fiata w Tychach, a także w General Electric w Stanach Zjednoczonych. Wiceprezesem koncernu jest od kilku miesięcy. Został nim po śmierci brata Giovanniego, Umberto.

dza32rn

Ojciec Johna Elkanna, Alain, syn przewodniczącego wspólnoty żydowskiej w Paryżu, jest znanym we Włoszech autorem książek i dziennikarzem. Matka pana młodego, Margherita, malarka i poetka, jest żarliwą chrześcijanką.

Ślub, tylko z udziałem najbliższej rodziny, odbędzie się w sobotę o 18.30 w kaplicy na Isola Madre, położonej na jeziorze Maggiore, przyjęcie weselne zaś na sąsiedniej wyspie Bella w posiadłości rodziny Borromeo. Wśród siedmiuset gości będą między innymi David Rockefeller, Henry Kissinger, premier Silvio Berlusconi, Jean Todt i być może Michael Schumacher.

dza32rn

Podziel się opinią

Share
dza32rn
dza32rn
Więcej tematów