Trwa ładowanie...
d3yowiz

Hotelowy pokój, a za oknem Marsz Niepodległości. To zdjęcie to mistrzostwo świata

Jest murowany faworyt do najpiękniejszego zdjęcia z niedzielnego Marszu Niepodległości. Zrobiła je Ada Zielińska, 28 - letnia polska artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Na fotografii robionej w pokoju hotelowym uchwycony jest moment, kiedy nad uczestnikami Marszu kłębi się czerwony dym po odpaleniu rac.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie zostało umieszczone na profilu facebookowym Ady Zielińskiej
Zdjęcie zostało umieszczone na profilu facebookowym Ady Zielińskiej (Facebook.com, Fot: Ada Zielińśka)
d3yowiz

Zdjęcie zrobione jest w pokoju hotelu Novotel, który znajduje się w samym centrum Warszawy, tuż przy rondzie Dmowskiego. To właśnie stamtąd ruszył o godzinie 15.00 Marsz Niepodległości. Fotografia przedstawia kobietę siedzącą na łóżku, która zerka przez okno. Widok zapiera dech w piersiach. Nad uczestnikami spowity jest gęsty, czerwony dym od odpalonych rac.

Jak informuje strona artrevoler.pl, autorka zdjęcia Ada Zielińska należy do kręgu tzw. artystek wizualnych. Jej prace wystawiane były w Polsce, Austrii, na Ukrainie, jej indywidualna wystawa miała miejsce podczas Warsaw Gallery Weekend, a jej prace były wystawiane również na Art Market w Budapeszcie. Interesuje się pirotechniką i katastrofami, do czego nawiązuje w swoich pracach.

Zdjęcia gratulowali jej internauci. - Ciekawa perspektywa, totalnie jakby było się w centrum wydarzeń, ale zdecydowanie obok - napisał jeden z nich. - Świetne zdjęcie. Daje do myślenia - napisał kolejny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yowiz

Podziel się opinią

Share

d3yowiz

d3yowiz
Więcej tematów