Trwa ładowanie...
d2nbg2p

Hotel skierował prośbę do żydowskich gości: "weźcie prysznic"

W jednym ze szwajcarskich hoteli wywieszono niestosowną tabliczkę z prośbą o korzystanie z prysznica skierowaną do żydowskich gości. Goście natychmiast uznali je za antysemickie, a środowiska żydowskie dopatrzyły się w tym komunikacie nawiązania do obozów zagłady i domagają się natychmiastowego zamknięcia hotelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komunikat skierowany do żydowskich gości hotelu
Komunikat skierowany do żydowskich gości hotelu (Twitter, Fot: @jcBrisard)
d2nbg2p

"Do naszych żydowskich gości (kobiet, mężczyzn i dzieci) - proszę wziąć prysznic przed i po skorzystaniu z basenu. Jeśli będą Państwo łamać te zasady, będziemy zmuszeni zamknąć dla was basen" - tabliczka o takiej treści została wywieszona w jednym z hoteli w mieście Arosa w Alpach.

Menadżerka hotelu tłumaczy niefortunną treść komunikatu prośbami ze strony gości, według których żydowscy klienci "się nie myli".

Sytuację bardzo szybko skomentował Shimon Samuels z centrum Simona Wiesenthala, twierdząć, że to jawne nawiązanie do komór gazowych z niemieckich obozów zagłady. Domaga się także zamknięcia hotelu i ukarania osób odpowiedzialnych za treść tabliczek

Izraelski parlament również odniósł się do tej niefortunnej sytuacji, określając tabliczki "antysemickimi w najgorszy i najbrzydszy możliwy sposób".

d2nbg2p

Podziel się opinią

Share
d2nbg2p
d2nbg2p