Trwa ładowanie...

Honorowe obywatelstwo Warszawy dla Pawła Adamowicza. Tytuł ma być przyznany podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta

Paweł Adamowicz ma dostać pośmiertnie honorowe obywatelstwo Warszawy. Tytuł ten ma być przyznany podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta jutro po południu.

Share
Honorowe obywatelstwo Warszawy dla Pawła Adamowicza. Tytuł ma być przyznany podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta
Źródło: PAP, fot: Jan Dzban
d3af3iv

Honorowe obywatelstwo Warszawy dla Pawła Adamowicza

O nadanie tytułu honorowego obywatela Warszawy Pawłowi Adamowiczowi wnioskował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Stanie się to w czwartek o godzinie 17:00 podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Doniesienia te potwierdziła Ewa Malinowska-Grupińska, szefowa Rady Warszawy.

Początkowo tego dnia radni PiS mieli domagać się wyjaśnień ws. kontrowersji na temat użytkowania wieczystego i przygotowania miasta do przyznawania mieszkańcom bonifikat. Jednak tragedia, która zdarzyła się w niedzielę w Gdańsku podczas finału WOŚP, zmusiła radnych do zmiany planów czwartkowej sesji.

Paweł Adamowicz nie żyje

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w niedzielę podczas koncertu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarł w poniedziałek na skutek poniesionych ran.

We wtorek w warszawskim ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną. Jako pierwszy wpisał się do niej prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

W sobotę odbędzie się jego pogrzeb prezydenta gdańska. Tego dnia będzie obowiązywała również żałoba narodowa.

d3af3iv

Podziel się opinią

Share
d3af3iv
d3af3iv
Więcej tematów