Trwa ładowanie...

Hongkong: wybuchowa niespodzianka w fabryce chipsów. Ziemniak okazał się granatem z Francji

Hongkong – kilogramowy granat niemieckiej produkcji znaleziony pośród ziemniaków z Francji. Ciekawa podróż i historia niewybuchu z okresu pierwszej wojny światowej.

Hongkong: wybuchowa niespodzianka w fabryce chipsów. Ziemniak okazał się granatem z FrancjiŹródło: Twitter, fot: Hong Kong Police Force
d1qswpn
d1qswpn

Hongkong – niemiecki granat na francuskim polu

Na linii produkcyjnej fabryki w Hongkongu wytwarzającej chipsy, pośród ziemniaków z Francji, znalazła się niebezpieczna niespodzianka. Metalowy przedmiot o szerokości wynoszącej około 8 cm był oblepiony błotem i do złudzenia przypominał ziemniaka. Na uwagę zasługiwała jego waga wynosząca około kilograma. Po bliższym przyjrzeniu się obiektowi okazało się, że jest to granat. Na miejsce wezwano straż pożarną i saperów.

Hongkong – granat pośród ziemniaków

Historyk odkrył, że znalezisko w ziemniakach jest niemieckim granatem z okresu pierwszej wojny światowej. Jak granat znalazł siew transporcie ziemniaków? Zważywszy na to, że był cały pokryty błotem można domyślać się, że w miejscu, w którym obecnie jest pole uprawne niegdyś były okopy. Żołnierz mógł go zgubić lub rzucić, ale ten z jakiegoś powodu nie wybuchł. Następnie został zapomniany i zasypany. Po 100 latach został wykopany wraz z ziemniakami (praca ta odbywa się we Francji głównie przy użyciu maszyn), a następnie przebył tysiące kilometrów i trafił do fabryki w Hongkongu.

Ze względu na niebezpieczeństwo wybuchu saperzy podjęli decyzję o detonacji granatu. Dokonali tego w kanale nieopodal miejsca odkrycia niespodzianki z Francji.

d1qswpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qswpn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj