Trwa ładowanie...
d1fwj9u

Homoseksualiści i prostytutki - grupy ryzyka, ale nie w dokumencie ONZ

Homoseksualizm i prostytucja nie zostaną wymienione w końcowym dokumencie sesji ONZ na temat walki z AIDS. Postanowiono tak, uginając się pod presją krajów islamskich. Dokument zostanie ogłoszony w środę w Nowym Jorku.

d1fwj9u
d1fwj9u

Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Harri Holkeri z Finlandii pochwalił mimo to kompromis osiągnięty w sprawie dokumentu, nazywając go rzeczowym i postępowym. Rozmowy na temat ostatecznego kształtu uchwały trwały kilka tygodni. Kraje islamskie sprzeciwiały się wymienianiu homoseksualistów i prostytutek wśród grup wysokiego ryzyka zakażenia wirusem HIV, powodującego AIDS. W krajach tych homoseksualizm i prostytucja są absolutnie zakazane.

AIDS zabiła ponad 22 mln osób. 36 mln ludzi żyje obecnie z wirusem HIV. Największe spustoszenia choroba uczyniła w Afryce na południe od Sahary. Drogą przenoszenia wirusa są tam głównie stosunki heteroseksualne.

Rozpoczynając w poniedziałek pierwszą w historii sesję ONZ nt. walki z AIDS, sekretarz generalny Kofi Annan wezwał wszystkie państwa - członków Organizacji do nieukrywania prawdy o źródłach i drogach przenoszenia choroby.(ck)

d1fwj9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fwj9u
Więcej tematów