Trwa ładowanie...
d2ln5il

Holandia zalegalizowała eutanazję - opinie internautów


(inf. własna)

Share
d2ln5il

Holenderski Senat zalegalizował we wtorek eutanazję. Holandia jest pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował "śmierć na życzenie". Problem eutanazji wywołał ogromne zainteresowanie na stronach Wirtualnej Polski. W ciągu niespełna 17 godzin ponad 200 internautów wyraziło swoją opinię. Głosy były podzielone, choć przeważali przeciwnicy eutanazji.

Zabójstwo to pozbawienie życia drugiej osoby. Jeśli człowiek chce godnie umrzeć to niech umiera. Ustawa holenderska tego nie dotyczy. Ustawa zdejmuje odpowiedzialność karną z "lekarza", który zamiast ratować życie osoby cierpiącej zabija ją - uważa Maxa.

Ripostował Kassis. Jestem za eutanazją, człowiek ma prawo do godnej śmierci i nie jest obiektem doświadczalnym, na którym można eksperymentować w celu przedłużenia mu życia na siłę.

Zdaniem Luli, eutanazja jest zabójstwem, bo polega na farmakologicznym przyspieszeniu śmierci. _ Polega na podaniu choremu środka, który go zabije. Nie zmniejszy cierpienia, ale zabije. Usunie problem, którym jest chory dla kochającej rodziny, dzieci, systemu opieki zdrowotnej i towarzystw ubezpieczeniowych_. (miz)

d2ln5il

Podziel się opinią

Share
d2ln5il
d2ln5il
Więcej tematów