Trwa ładowanie...
d2i3j00

Holandia: „Mein Kampf” bestsellerem w holenderskich księgarniach

Holandia zaczytała się w „Mein Kampf”. Publikacja zawierająca założenia ideologii nazistowskiej od pewnego czasu nie schodzi z podium holenderskich bestsellerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adolf Hitler obserwuje oblężenie Warszawy. Wrzesień 1939 roku
Adolf Hitler obserwuje oblężenie Warszawy. Wrzesień 1939 roku (Domena publiczna)
d2i3j00

Holandia – naukowe wydanie „Mein Kampf”

Holandia jest jednym z pierwszych krajów, w którym legalnie ukazało się „Mein Kampf”. Takie sytuacje będą coraz częstsze, ponieważ minęło właśnie 70 lat od śmierci jej autora, dzięki czemu wygasły prawa autorskie do tego tytułu. Podręcznik propagandy nazistowskiej jest niezwykle interesującym przedmiotem badań dla wielu naukowców.

Holandia – „Mein Kapmf” według Mai Spijkers

Wersja „Mein Kampf”, która szturmem zdobywa listy czytelników w Holandii została stworzona przez Mai Spijkers. Książka oprócz oryginalnej treści stworzonej przez Adolfa Hitlera zawiera komentarze badacza. Jak twierdzi autor na tę pozycję należy patrzeć z punktu widzenia naukowego. Jego wersja zawiera komentarze do poszczególnych tematów podejmowanych w nazistowskim podręczniku. Mai Spijkers uważa, że tej pozycji nie można się bać, ponieważ ze złem należy się mierzyć.

d2i3j00

Holandia jak Niemcy

W 2015 roku w Niemczech dużą popularnością cieszyła się inna naukowa wersja „Mein Kampf”. Zawierała ona ponad 3500 przypisów, na które składały się komentarze dotyczące sposobu konstruowania i działania propagandy nazistowskiej. Łącznie analizy zajęły ponad 80% treści. Wydawcy wersji holenderskiej twierdzą, że ich pozycja w wielu kwestiach przypomina tę niemiecką.

d2i3j00

Podziel się opinią

Share

d2i3j00

d2i3j00
Więcej tematów