Trwa ładowanie...

Hiszpańska ekonomistka obraziła Polaków. "Nikczemny komentarz"

Hiszpańska ekonomistka Inmaculada Martinez stwierdziła, że Polska "pozwoliła nazistom zamykać Żydów w gettach". Na jej słowa zareagował m.in. ambasador Hiszpanii w Polsce. Uznał, że podziela oburzenie związane z osądem Hiszpanki.
Share
Ambasador Hiszpanii wyraził swoje oburzenie w związku z wpisem hiszpańskiej ekonomistki
Ambasador Hiszpanii wyraził swoje oburzenie w związku z wpisem hiszpańskiej ekonomistkiŹródło: East News
d4glgt3

"Rozumiem i w pełni podzielam oburzenie wszystkich, którzy zetknęli się z tym nikczemnym komentarzem i wyrazili słuszny gniew. Polska i Polacy zasługują na najgłębszy podziw i współczucie za ogrom cierpienia doznanego podczas II wojny światowej. Szacunek!" - napisał na Twitterze Francisco Javier Sanabria.

To reakcja na wpis ekonomistki Inmaculady Martinez. "Och, Polsko. Pozwoliliście nazistom zamykać Żydów w gettach, budować i prowadzić obozy koncentracyjne, a teraz zasłaniacie się fałszywą ochroną życia. Nie macie prawa do zarządzania ciałami kobiet. Trzymajcie się z daleka" - napisała na Twiterze Hiszpanka.

Jej wpis powstał po przyjęciu przez Parlament Europejski rezolucji dotyczącej zakazu aborcji w Polsce.

d4glgt3

Do sprawy odniósł się również wiceszef MSZ. "Dzięki zdecydowanej i jednoznacznej reakcji Ambasadora (...) absurdalne bzdury mogą paradoksalnie pozwolić lepiej nagłośnić prawdę" - stwierdził na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk.

Zobacz też: Zgrzyt w KO ws. aborcji. Barbara Nowacka odpowiada Grzegorzowi Schetynie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4glgt3

Podziel się opinią

Share
d4glgt3
d4glgt3
Więcej tematów