WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hiszpania: zatrzymano 81 mężczyzn podejrzanych o rozpowszechnianie pedofilskich materiałów

Zatrzymano 81 mężczyzn podejrzanych o rozpowszechnianie w internecie pedofilskich zdjęć i filmów - poinformowała hiszpańska policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania: zatrzymano 81 mężczyzn podejrzanych o rozpowszechnianie pedofilskich materiałów
(AFP, Fot: Roslan Rahman)
WP

Wśród zatrzymanych jest dwóch nieletnich oraz dwie osoby z upośledzeniem umysłowym - dodano w komunikacie. Zatrzymań dokonano w 28 prowincjach kraju.

Policja informuje, że niektóre zdjęcia ze śledztwa świadczą o "sadyzmie i bestialstwie" zatrzymanych.

W rozbiciu tej siatki wzięło udział ok. 300 funkcjonariuszy, którzy w ramach skoordynowanej akcji weszli do mieszkań podejrzanych. Zarekwirowano tam komputery, twarde dyski, klucze USB, tablety, płyty CD i DVD, a także telefony, aparaty fotograficzne i kamery wideo.

WP

Rozpracowanie siatki przez policyjnych specjalistów od cyberprzestrzeni trwało blisko rok.

Polub WP Wiadomości
WP
WP