Trwa ładowanie...
d117wcm
klonowanie
26-11-2001 21:16

Hiszpania za klonowaniem ludzkich embrionów

Hiszpańska minister do spraw Nauki i Technologii, Anna Birules opowiedziała się w poniedziałek za kontynuowaniem badań związanych z klonowaniem ludzkich embrionów w celach leczniczych.

d117wcm
d117wcm

W niedzielę amerykańska prywatna firma biotechnologiczna poinformowała o udanej próbie sklonowania ludzkiego zarodka.

Według hiszpańskiego Ministerstwa Nauki, należy kontynuować badania w dziedzinie biologii molekularnej w celu wyeliminowania chorób uznanych za nieuleczalne. Minister Birules dodała, że w Hiszpanii istnieją firmy zajmujące się badaniami związanymi z klonowaniem terapeutycznym.

Opozycyjna partia socjaldemokratów także opowiedziała się za klonowaniem embrionów ludzkich w celach leczniczych i wskazała na potrzebę dokonania uregulowań prawnych w tej dziedzinie. Socjaldemokraci zaproponowali m.in. zmodyfikowanie obowiązującej Ustawy dotyczącej Technik Reprodukcji tak, by umożliwić wykorzystanie do badań zamrożonych od kilku lat w Hiszpanii embrionów ludzkich.

Europejska Konwencja Praw Człowieka i Biomedycyny z 1997 roku nakreśliła międzynarodowe ramy eksperymentów genetycznych i wyszczególniła ich ograniczenia z punktu widzenia etyki. Rok później ustanowiono protokół dodatkowy konwencji, w którym zabroniono klonowania embrionów ludzkich. (mk)

d117wcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d117wcm
Więcej tematów