Trwa ładowanie...

Hiszpania. Czarna seria wypadków z udziałem imigrantów, akcja służb

Hiszpania. Imigranci próbują dotrzeć drogą morską do wybrzeży europejskiego kraju. Jednak w ten weekend doszło do serii wypadków. Pojawiają się informacje, że dziewięciu Marokańczyków przypłynęło wpław do hiszpańskiej Melilli.
Share
Hiszpania. Czarna seria wypadków z udziałem imigrantów, akcja służb (zdjęcie ilustracyjne)
Hiszpania. Czarna seria wypadków z udziałem imigrantów, akcja służb (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News
d3ah4lf

W sobotę w nocy w pobliżu wybrzeża regionu Murcji (w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Hiszpanii - przyp. red.) wywróciła się łódź z imigrantami z Afryki subsaharyjskiej. Do akcji przystąpiły śmigłowce oraz statki morskich służb ratowniczych. Na pokładzie znajdowało się 14 osób, do tej pory odnaleziono zwłoki dwóch imigrantów i uratowano trzech - tak wynika z informacji Europa Press. Trwają poszukiwania 9 osób, które mogły się znajdować na pokładzie.

Tymczasem w sobotę rano do hiszpańskiej Melilli, miasta autonomicznego w Afryce Północnej, przypłynęło wpław 9 osób z Maroka. Wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia, chociaż u niektórych wystąpiły łagodne objawy hipotermii. Imigranci zostali skierowani na kwarantannę do ośrodka antycovidowego.

To czarna seria wypadków z udziałem imigrantów w pobliżu Hiszpanii: w piątek z powodu silnego wiatru i wysokich fal wywróciła się przeładowana łódź z 50 imigrantami na wodach w pobliżu Teneryfy. Zginęły trzy osoby, jedna kobieta w ciąży została przetransportowana helikopterem do szpitala. Imigrantom pomógł przepływający w pobliżu statek rybacki.

d3ah4lf

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk zapowiada rewolucyjne zmiany w szczepieniach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ah4lf

Podziel się opinią

Share
d3ah4lf
d3ah4lf
Więcej tematów