Trwa ładowanie...
d1ucvag

"Hiena cmentarna" okradała groby polskich żołnierzy

Policjanci z Łowicza zatrzymali 43-latka podejrzanego o kradzież mosiężnych tabliczek z grobów żołnierzy na cmentarzu w Bielawach (Łódzkie). Tabliczki sprzedał w jednym z punktów skupu złomu w Sochaczewie za... 50 złotych.
Share
d1ucvag

43-latek z gminy Bielawy usłyszał zarzut ograbienia miejsca spoczynku polskich żołnierzy. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia - poinformowała rzeczniczka łowickiej policji Urszula Szymczak.

Według niej, kilka dni temu policjanci ustalili, że w jednym z punktów skupu złomu na terenie Sochaczewa sprzedawane są mosiężne tabliczki nagrobne z wygrawerowanymi napisami.

Ustalono, że pochodzą one z grobów polskich żołnierzy pochowanych na cmentarzu w Bielawach. Do wyjaśnienia zatrzymano 43-letniego mieszkańca gminy Bielawy. Mężczyzna przyznał się do kradzieży kilkudziesięciu tabliczek, które następnie chciał "upłynnić" w punkcie skupu złomu.

Śledczy odzyskali skradzione tablice - niestety uległy one częściowemu zniszczeniu, gdyż sprawca brutalnie zrywał je z nagrobków. Mężczyzna w przeszłości był już karany za kradzieże.

d1ucvag

Podziel się opinią

Share
d1ucvag
d1ucvag
Więcej tematów