Trwa ładowanie...
d4gv9xl

Hermeliński: wiedza kandydatów na szefa KBW nie była imponująca

Szef Państwowej Komisji Wyborczej twierdzi, że wszyscy trzej kandydaci na szefa KBW, których zgłosił Joachim Brudziński, dysponowali podobnymi kompetencjami. Hermeliński opowiedział też o problemach finansowych PKW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef PKW twierdzi, że Komisja potrzebuje dodatkowych 700 mln złotych
Szef PKW twierdzi, że Komisja potrzebuje dodatkowych 700 mln złotych (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d4gv9xl

- Wszyscy kandydaci wykazali się podobnym poziomem wiedzy na temat prawa wyborczego. Nie była ona szczególnie imponująca - powiedział Wojciech Hermeliński na antenie TVN 24.
Przewodniczący PKW dodał, że miał świadomość, iż wszyscy kandydaci byli związani z administracją rządową, a jednak komisja rekrutacyjna "nie miała odpowiednich narzędzi, by realnie ocenić" ich zależność od polityków. Jak wyjaśnił, swoją decyzję oparł na analizie CV i rozmowie z kandydatami.

- Kładliśmy nacisk na umiejętność kierowania zespołem. KBW to w całym kraju około 400 osób. Pani Pietrzak miała nieco większe doświadczenie w tym względzie niż pozostali kandydaci - argumentował.

Hermeliński ujawnił również, że nowa szefowa KBW zapewniła go, iż nie zmieni struktury organizacji i nie dokona w niej czystek personalnych.

d4gv9xl

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska: 500+ na początku było 400+"”

PKW czeka na 700 milionów

Szef PKW wypowiedział się również na temat finansów Komisji, potwierdzając pogłoski o tym, że są one w opłakanym stanie. Zdaniem Hermelińskiego sytuację znacznie pogorszył rozrost administracji w PKW.

d4gv9xl

- Pieniędzy brakuje. Pojawiło się 49 nowych komisarzy, 5 tys. nowych urzędników, 28 nowych komisji wyborczych, transmisja on-line z wyborów - to wszystko kosztuje. Zmiany pochłoną 600 mln złotych, a referendum może kosztować kolejne 100 mln. Nowi komisarze i korpus urzędników muszą otrzymać pierwsze wynagrodzenia już w kwietniu - wyliczał.

Hermeliński ostrzegł, że bez dofinansowania ze strony rządu wybory staną pod znakiem zapytania. Szef PKW powiedział jednak, że "żadne zapewnienia o przekazaniu dodatkowych funduszy do niego nie dotarły".

Źródło: TVN 24

d4gv9xl

Podziel się opinią

Share
d4gv9xl
d4gv9xl
Więcej tematów