Trwa ładowanie...
d1ivneh

Herbatka dla zawałowca

Na zdrowie! (AFP)
Jak świadczą wyniki opublikowanego we wtorek w USA badania, regularne spożywanie herbaty wydaje się chronić osoby dotknięte chorobą wieńcową, bowiem szanse przeżycia osób z tym nawykiem żywieniowym wzrastają.

d1ivneh
d1ivneh

W grupie 1900 zbadanych przypadków, wskaźnik śmiertelności w ciągu 3,5 roku osób po zawale serca, które piły dużo herbaty, był o 44% niższy, niż osób, które herbaty nie piły. Ludzie, którzy pili herbatę w umiarkowanych ilościach, mieli wskaźnik śmiertelności o 28% wyższy, niż osoby spożywające ją w dużych ilościach.

_ Dobroczynne działanie herbaty zostało potwierdzone w ostatnich latach w licznych badaniach, jednak u osób cieszących się dobrym zdrowiem pozytywne skutki są dość ograniczone. Najbardziej dobroczynny wpływ picia herbaty odnotowano u osób cierpiących na chorobę wieńcową_ - powiedział dr Kenneth Mukamal.

Zdaniem naukowców, przyczyną dobrotliwego wpływu są flawonoidy zawarte w herbacie czarnej i zielonej.

Wyniki badania przeprowadzonego w ośrodku medycznym Beth Israel w Bostonie, zostały opublikowane na łamach pisma "Circulation", organu American Heart Association. (reb)

d1ivneh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ivneh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj