Trwa ładowanie...
d1df2n0

Hejter skazany. Obrażał Żydów, Niemców i Ukraińców

Skazany za hejt Jarosław F. ma przez dwa lata wykonywać prace społeczne. Mężczyzna 81 razy obraził obcokrajowców z powodu ich przynależności etnicznej. Tłumaczył, że pozwalał sobie na to m.in. ze względu na tragiczne doświadczenia w rodzinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Łukasz Franckiewicz powiedział na rozprawie, że podobnych spraw jest coraz więcej
Sędzia Łukasz Franckiewicz powiedział na rozprawie, że podobnych spraw jest coraz więcej (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d1df2n0

- Wbrew powszechnej opinii wielu osób, które tego rodzaju wpisy w internecie zamieszczają, nie jest tak, że człowiek w internecie jest anonimowy. Oskarżony bez większych kłopotów został zlokalizowany i ustalony jako autor tych wpisów - powiedział na rozprawie sędzia Łukasz Franckiewicz.

Jarosław F. został skazany i ma przez 2 lata wykonywać prace społeczne. Udowodniono mu, że od września 2017 r. do lutego 2019 r. 81 razy znieważył na portalach internetowych Ukraińców, Żydów i Niemców.

d1df2n0

W komentarzach pisał o "prymitywnej dziczy", "świńskim plemieniu", "świńskim narodzie", "ścierwie", "parchach" oraz "ludzkim podgatunku".

Zobacz także: Nietypowa sytuacja w studio. Paweł Rabiej dołącza do wydarzenia Wirtualnej Polski

W trakcie śledztwa przyznał się do winy i stwierdził, że jest mu wstyd. Tłumaczył, że nie zdawał sobie sprawy z popełnienia przestępstwa. Wyjaśnił też, że jego dziadek, jako jedyny z sześcioosobowej rodziny, przeżył rzeź wołyńską.

Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Razem z prokuratorem uzgodnił wymiar kary. Każdego miesiąca będzie pracował społecznie przez 20 godzin.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1df2n0

Podziel się opinią

Share
d1df2n0
d1df2n0
Więcej tematów