Trwa ładowanie...
hejt

Hejter skazany. Obrażał Żydów, Niemców i Ukraińców

Skazany za hejt Jarosław F. ma przez dwa lata wykonywać prace społeczne. Mężczyzna 81 razy obraził obcokrajowców z powodu ich przynależności etnicznej. Tłumaczył, że pozwalał sobie na to m.in. ze względu na tragiczne doświadczenia w rodzinie.

Share
Hejter skazany. Obrażał Żydów, Niemców i Ukraińców
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
du5xlsd

- Wbrew powszechnej opinii wielu osób, które tego rodzaju wpisy w internecie zamieszczają, nie jest tak, że człowiek w internecie jest anonimowy. Oskarżony bez większych kłopotów został zlokalizowany i ustalony jako autor tych wpisów - powiedział na rozprawie sędzia Łukasz Franckiewicz.

Jarosław F. został skazany i ma przez 2 lata wykonywać prace społeczne. Udowodniono mu, że od września 2017 r. do lutego 2019 r. 81 razy znieważył na portalach internetowych Ukraińców, Żydów i Niemców.

du5xlsd

W komentarzach pisał o "prymitywnej dziczy", "świńskim plemieniu", "świńskim narodzie", "ścierwie", "parchach" oraz "ludzkim podgatunku".

Zobacz także: Nietypowa sytuacja w studio. Paweł Rabiej dołącza do wydarzenia Wirtualnej Polski

W trakcie śledztwa przyznał się do winy i stwierdził, że jest mu wstyd. Tłumaczył, że nie zdawał sobie sprawy z popełnienia przestępstwa. Wyjaśnił też, że jego dziadek, jako jedyny z sześcioosobowej rodziny, przeżył rzeź wołyńską.

Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Razem z prokuratorem uzgodnił wymiar kary. Każdego miesiąca będzie pracował społecznie przez 20 godzin.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du5xlsd

Podziel się opinią

Share
du5xlsd
du5xlsd
Więcej tematów