Trwa ładowanie...

Hejt na nauczycieli. Emocjonalny apel do Dudy: nie szczujcie na nas

Protestujący nauczyciele obawiają się eskalacji negatywnych reakcji na ich strajk. - To efekt szczucia ludzi na nas przez rządowe media - stwierdza Marcin Zaród z V LO w Tarnowie, przywołując incydent w Śląskiem.

Share
Hejt na nauczycieli. Emocjonalny apel do Dudy: nie szczujcie na nas
Źródło: Forum, fot: Jacek szydłowski
d2bpmp8

- Chciałem zaapelować do pana prezydenta, aby jego media i media jego rządu przestały szczuć na nauczycieli. Dlatego, że we wtorek rano w Jastrzębiu-Zdroju została zaatakowana nasza koleżanka... - mówił łamiącym głosem na antenie TVN24 Marcin Zaród z V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie, Nauczyciel Roku 2013.

- Została zhejtowana rano przed wejściem do swojej szkoły, kiedy szła z dzieckiem. Takie są efekty szczucia na nauczycieli. Dzieje się to samo, co wcześniej z sędziami... 13 stycznia w tym kraju zginął człowiek... - mówił tarnowski nauczyciel.

W rozmowie z Wirtualną Polską Marcin Zaród wyjaśnił, że doniesienia o napaści słownej nie zostały zgłoszone policji.

Zobacz także: Warszawskie liceum nie strajkuje. Dyrektorzy mówią stanowczo: to nie jest dobry moment

Z nauczycielką, która padła ofiarą hejtu nie udało nam się skontaktować. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o poranny incydent sprzed Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju i wulgarne zachowanie 35-letniego rodzica.

d2bpmp8

- Nie powiadomiono nas o tym zdarzeniu - mówi nam mł. asp. Bogusława Kobeszko z jastrzębskiej policji i dodaje, że podczas strajku liczba patroli na ulicach miasta "jest wystarczająca, aby zapewnić ład i porządek publiczny".

"Nie dajmy się zmanipulować"

Emocje wokół strajku nauczycieli rosną, a nie wszyscy rodzice popierają postulaty czy formę protestu. W internecie można spotkać memy i opinie, które uderzają w środowisko oświatowe. Pojawiają się też zapowiedzi pozwów wobec ZNP ze strony rodziców uczniów, których egzaminy mogą zostać przełożone.

- Mam radę dla strajkujących nauczycieli: ograniczcie oglądanie nieprzychylnych mediów do minimum. W większości ataki internetowe są anonimowe i nie powinniście ich zauważać - mówi nam Grażyna Hołyś-Warmuz, rzecznik prasowy śląskiego oddziału ZNP.

d2bpmp8

- Nie dajmy się zastraszyć i zmanipulować. Hejt zawsze wykorzystywany jest w niesłusznej sprawie - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bpmp8

Podziel się opinią

Share
d2bpmp8
d2bpmp8
Więcej tematów