Trwa ładowanie...
d4csnl1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hasan Rowhani: Państwo Islamskie morduje ludzkość

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział w wywiadzie dla sieci telewizyjnej NBC News, że Państwo Islamskie chce "wymordować ludzkość" - wynika z fragmentów wywiadu udostępnionych przez NBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hasan Rowhani
Hasan Rowhani (AFP)
d4csnl1

- Z punktu widzenia doktryny islamu oraz jego kultury mordowanie niewinnych ludzi jest równoznaczne z zabijaniem całej ludzkości - powiedział Rowhani.

- A zatem mordowanie i ścinanie głów niewinnym ludziom powinno być dla nich (Państwa Islamskiego) hańbą i powodem smutku i niepokoju dla wszystkich ludzi i całej ludzkości - dodał prezydent.

Iran jest sojusznikiem Iraku i w poniedziałek szef MSZ Iraku Ibrahim ad-Dżafari wyraził ubolewanie z powodu nieobecności Iranu na konferencji w Paryżu dotyczącej pomocy dla Bagdadu w walce przeciw bojownikom z Państwa Islamskiego.

d4csnl1

Jak tłumaczył, "wszystkie kraje są zaniepokojone problemem Państwa Islamskiego", a Iran jest krajem sąsiednim, który niejednokrotnie okazał Bagdadowi wsparcie.

Iran nie został zaproszony na paryską konferencję dotyczącą Państwa Islamskiego oraz powołania walczącej z nim międzynarodowej koalicji. Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry uznał, że udział Irańczyków byłby niewłaściwy ze względu na "uwikłanie Iranu w Syrii i gdzie indziej".

d4csnl1

Podziel się opinią

Share

d4csnl1

d4csnl1
Więcej tematów