Trwa ładowanie...
d385nzv

Hasan Rowhani: Państwo Islamskie morduje ludzkość

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział w wywiadzie dla sieci telewizyjnej NBC News, że Państwo Islamskie chce "wymordować ludzkość" - wynika z fragmentów wywiadu udostępnionych przez NBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hasan Rowhani
Hasan Rowhani (AFP)
d385nzv

- Z punktu widzenia doktryny islamu oraz jego kultury mordowanie niewinnych ludzi jest równoznaczne z zabijaniem całej ludzkości - powiedział Rowhani.

- A zatem mordowanie i ścinanie głów niewinnym ludziom powinno być dla nich (Państwa Islamskiego) hańbą i powodem smutku i niepokoju dla wszystkich ludzi i całej ludzkości - dodał prezydent.

Iran jest sojusznikiem Iraku i w poniedziałek szef MSZ Iraku Ibrahim ad-Dżafari wyraził ubolewanie z powodu nieobecności Iranu na konferencji w Paryżu dotyczącej pomocy dla Bagdadu w walce przeciw bojownikom z Państwa Islamskiego.

d385nzv

Jak tłumaczył, "wszystkie kraje są zaniepokojone problemem Państwa Islamskiego", a Iran jest krajem sąsiednim, który niejednokrotnie okazał Bagdadowi wsparcie.

Iran nie został zaproszony na paryską konferencję dotyczącą Państwa Islamskiego oraz powołania walczącej z nim międzynarodowej koalicji. Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry uznał, że udział Irańczyków byłby niewłaściwy ze względu na "uwikłanie Iranu w Syrii i gdzie indziej".

d385nzv

Podziel się opinią

Share
d385nzv
d385nzv