Trwa ładowanie...
10-01-2015 16:35

Hamas potępia zamach w redakcji "Charlie Hebdo"

Radykalny palestyński ruch Hamas potępił środowy zamach terrorystyczny w redakcji satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu. W komunikacie wydanym po francusku Hamas oświadczył, że różnica poglądów nie powinna usprawiedliwiać zabijania.

Hamas potępia zamach w redakcji "Charlie Hebdo"Źródło: PAP/EPA, fot: Mohammed Saber
d440s9w
d440s9w

Hamas "potępia agresję wobec magazynu 'Charlie Hebdo' i podkreśla, że różnica opinii i poglądów nie powinna usprawiedliwiać zabójstwa" - głosi komunikat.

Ugrupowanie skrytykowało także niedawne oświadczenie premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Po zamachu we Francji Netanjahu wezwał do międzynarodowej walki z terroryzmem i porównał Hamas do zamachowców z Paryża jak i do dżihadystów z Państwa Islamskiego.

"Hamas potępia rozpaczliwe starania premiera Izraela, by znaleźć związek pomiędzy, z jednej strony, ruchem oporu naszego narodu, a z drugiej strony terroryzmem na świecie. Te godne pożałowania próby są skazane na niepowodzenie" - głosi komunikat.

Ze swej strony prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas złożył kondolencje prezydentowi Francji Francois Hollande'owi. Abbas zapewnił go o "solidarności narodu palestyńskiego i jego przywódców z Francją".

Palestyński minister spraw zagranicznych Riad al-Malki zapowiedział, że delegacja przedstawicieli chrześcijaństwa i islamu uda się w najbliższych dniach do Francji, by wyrazić wspólny sprzeciw wobec terroryzmu.

d440s9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d440s9w
Więcej tematów