Trwa ładowanie...
d3m8t9r

Halloween 2019. Apel franciszkanów: "Stop wykorzystywaniu dyni!"

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w sobotę opublikowało apel na swoim facebookowym profilu dotyczący obchodów Halloween w Polsce. Proszą o zaprzestanie "wykorzystywania dyń". Jednocześnie zakonnicy przestrzegają przed "składaniem ofiar demonom".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halloween 2019. Franciszkanie proszą o świętowanie nadziei na zbawienie, a nie igranie z potępienia
Halloween 2019. Franciszkanie proszą o świętowanie nadziei na zbawienie, a nie igranie z potępienia (Facebook.com, Fot: Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów)
d3m8t9r

Zakon Braci Mniejszych postanowił zwrócić się do internautów z wyjątkową prośbą. Mając na względzie dobro dyń i ludzkich dusz, w mediach społecznościowych pojawił się nietypowy apel: "Stop wykorzystywaniu dyni! NIE dla Halloween!". W opisie zdjęcia z franciszkaninem na tle stogów siana i dyń różnej wielkości można przeczytać: "Już teraz warto wziąć sobie do serca apel. My świętujemy nadzieję na zbawienie a nie igraszki z potępienia. A Wy?".

Więcej informacji można znaleźć w komentarzu pod postem. Bracia zamieścili tam cytat z Pisma Świętego: " Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami".

Wiara kontra Halloween

Halloween co roku przypada na 31 października. Zwyczaj przyniesiony do Polski z krajów anglosaskich (głównie z USA), od początku budził niechęć kościelnych władz i duchowieństwa. Księża zarzucają temu zwyczajowi szerzenie okultyzmu i magii oraz igranie ze śmiercią i są przeciwni jego obchodzeniu przez katolików.

d3m8t9r

Biskupi zachęcają również dyrekcje szkół, aby popularne (szczególnie w dużych miastach) wśród uczniów bale przebierańców związane z Halloween zastępować organizowanymi od kilku lat na szeroką skalę "Balami Wszystkich Świętych". Na tego typu imprezach dzieci zamiast straszyć, przebierają się za swoich patronów - osoby święte oraz błogosławione.

Halloween wśród bliskich

W tym roku w Warszawie dzielnica Ursynów postanowiła wyjść z inicjatywą i zaprosiła swoich mieszkańców na Pierwszy Rodzinny Piknik Halloween. Wciąż jednak imprezy obchodzone z okazji wigilii Wszystkich Świętych budzą sporo kontrowersji. Pierwsze komentarze dotyczące organizowanego przez stołeczną dzielnicę wydarzenia okazały się wbrew pozorom... entuzjastyczne, a sam pomysł spotkał się z akceptacją lokalnej społeczności.

Źródło: donald.pl, Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów

d3m8t9r

Więzienie za edukację seksualną. Adam Bielan zabrał głos: edukacja seksualna jest potrzebna

d3m8t9r

Podziel się opinią

Share
d3m8t9r
d3m8t9r
Więcej tematów