Trwa ładowanie...

Hakerzy zostawili wiadomość dla Donalda Tuska

"Powiedz tacie, że z nami nie wygra. Stop ACTA" - widnieje napis na stronie internetowej www.makelifeasier.pl, przypominającej blog Katarzyny Tusk. Jednak jest to inna witryna - w adresie prawdziwej strony córki premiera jest o jedno "e" więcej (www.makelifeeasier.pl). Patrząc jednak na treść przesłania, można stwierdzić, że blokowanie rządowych stron nie było ostatnim słowem hakerów.
Share
Hakerzy zablokowali stronę Kasi Tusk
Hakerzy zablokowali stronę Kasi TuskŹródło: WP.PL
dnfl9qk

Prawdopodobnie prawdziwy blog córki premiera został wyłączony.

Zobacz także: Mówił, że to nie był atak hakerów. Zablokowali mu stronę

"Rozpoczyna się polska rewolucja" - "Anonimowi" atakują

dnfl9qk

Hakerzy zaatakowali dziś rządowe strony internetowe. Nie działały m.in. strony: premiera, sejmu, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ABW i Ministerstwa Obrony Narodowej. J

Do zablokowania serwisu przyznali się na Twitterze hakerzy z grupy Anonymous, którzy protestują przeciwko rządowym planom podpisania międzynarodowego porozumienia ACTA, dotyczącego walki z piractwem.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego nazwał zaistniałą sytuację "cyberprotestem". - Mamy do czynienia ze społecznym protestem przeciwko zapowiadanym decyzjom. To odpowiednik licznej demonstracji czy zgromadzenia publicznego, tyle że odbywanej w przestrzeni wirtualnej - ocenił. - Przecież nie mamy do czynienia z niszczeniem informacji, wykradaniem informacji, niszczeniem danych czy systemów. Jest tylko blokowanie. To naturalne, dlatego uważam, że nie ma żadnej potrzeby używania szczególnych środków, wprowadzania nadzwyczajnych rozwiązań w tym stanu nadzwyczajnego. To nie jest sytuacja, która by tego wymagała - zaznaczył generał.

dnfl9qk

Podziel się opinią

Share
dnfl9qk
dnfl9qk
Więcej tematów