Trwa ładowanie...
d4gv9xl

Gwatemala: Były żołnierz został skazany na ponad 5000 lat więzienia

Sąd w Gwatemali wydał wyrok w środę na byłego żołnierza. Otrzymał 5162 lat więzienia za udział w ludobójstwie 171 osób podczas 36-letniej wojny domowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd w Gwatemali wydał wyrok w środę na byłego żołnierza. Otrzymał on 5162 lat więzienia za udział w ludobójstwie 171 osób podczas 36-letniej wojny domowej.
Sąd w Gwatemali wydał wyrok w środę na byłego żołnierza. Otrzymał on 5162 lat więzienia za udział w ludobójstwie 171 osób podczas 36-letniej wojny domowej. (East News)
d4gv9xl

Według prokuratury, Santos Lopez brał udział w masowych mordach w 1982 roku. Jego ofiarami byli prawie wszyscy mieszkańcy wioski Dos Erres na północy Gwatemali.

Santos Lopez został oskarżony o przynależność do elitarnej formacji armii Kaibiles, którą wysłano do Dos Erres by odnaleźli członków grupy partyzanckiej. Gdy żołnierzom z Kaibiles nie udało odnaleźć się partyzantów, zaczęli wyciągać wieśniaków z domów. Dokonano gwałtu na wielu młodych dziewczynach. W celu ukrycia aktu przemocy, żołnierze zabili praktycznie wszystkich mieszkańców wioski.

Do masakry doszło podczas reżimu gwatemalskiego dyktatora wojskowego Efreina Riosa Montta, który zmarł w kwietniu tego roku.

d4gv9xl

Podziel się opinią

Share
d4gv9xl
d4gv9xl
Więcej tematów