Trwa ładowanie...
d3h359b
Gwałtowne nawałnice nad Polską przyczyną utrudnienia komunikacyjnego Poznań-Szczecin

Gwałtowne nawałnice nad Polską przyczyną utrudnienia komunikacyjnego Poznań-Szczecin

Przez nawałnicę, która powaliła w nocy ok. 30 drzew na linię kolejową na odcinku Dobiegniew-Bierzwnik kursowanie pociągów na trasie Szczecin-Poznań jest w środę utrudnione. Opóźnienia sięgają nawet kilkunastu godzin. Przywrócenie normalnego ruchu możliwe jest dopiero wieczorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3h359b

Pociągi dalekobieżne na trasie Szczecin-Poznań kursują zmienioną trasą.

Jak poinformował rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, wszystkie cztery pociągi pasażerskie zatrzymane w nocy przez powalone drzewa na trasie Dobiegniew-Bierzwnik jadą do stacji docelowych. Składy Chrobry i Światowid w kierunku Szczecina zostały połączone w jeden pociąg i wyjeżdżają z Krzyża, a pociągi Bryza do Krakowa i Szczecinianin do Warszawy są na odcinku Szczecin Dolna Odra-Kostrzyn.

d3h359b

Na odcinku Dobiegniew-Bierzwnik w ruchu regionalnym wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Według rzecznika, podróżni są informowani o zmienionej organizacji ruchu pociągów dalekobieżnych. Jak dodał, pasażerom w czterech pociągach gwarantowany jest całkowity zwrot kosztów podróży.

Służby techniczne PLK usuwają skutki nawałnicy. Wichura powaliła na linię kilkadziesiąt drzew. Ekipom pozostało jeszcze kilkanaście drzew do usunięcia. Uszkodzona jest m.in. sieć trakcyjna.

Według wstępnej oceny rzecznika, prace techników kolejowych potrwają do wieczora, wtedy możliwa będzie jazda trakcją spalinową.

d3h359b

Podziel się opinią

Share

d3h359b

d3h359b
Więcej tematów