Trwa ładowanie...
d79uggz

Gubernator Andrew Cuomo o eksplozji w Nowym Jorku: nic nie wskazuje na powiązania z terroryzmem

• Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiedział, że wciąż nic nie wskazuje, by eksplozja, do której w sobotę wieczorem (czasu lokalnego) doszło na Manhattanie, miała związek z międzynarodowym terroryzmem
• Bomba raniła 29 osób - wszyscy już wyszli ze szpitala. Policja znalazła też drugi ładunek - został zabezpieczony
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy Jork - policja zabezpiecza miejsce wybuchu
Nowy Jork - policja zabezpiecza miejsce wybuchu (AFP, Fot: Bryan Smith)
d79uggz

Cuomo zastrzegł jednak, wypowiadając się 14 godzin po eksplozji, w wyniku której 29 osób odniosło obrażenia, że śledztwo jest "dopiero w bardzo, bardzo wczesnej fazie".

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio wcześniej również mówił, że na razie nie ma dowodów na powiązania eksplozji na Manhattanie z terroryzmem. Trwa śledztwo i poszukiwania sprawców eksplozji

Do eksplozji doszło w modnej dzielnicy Chelsea, gdzie znajduje się wiele barów, restauracji i luksusowych apartamentowców. Wybuch nastąpił na 23. ulicy między 6. a 7. aleją w ruchliwej i prestiżowej dzielnicy Chelsea, około godz. 21 (godz. 3 nad ranem w niedzielę w Polsce). Jak podaje policja, wybuchła podłożona w śmietniku bomba, a ściślej tzw. improwizowane urządzenie wybuchające (improvised explosive device - IED), czyli domowym sposobem sporządzony ładunek wybuchowy. Skrótu IED używa się dla określenia prymitywnych bomb używanych przez terrorystów w Iraku i Afganistanie.

Wszyscy ranni w wybuchu na nowojorskim Manhattanie, zostali wypuszczeni ze szpitali. Zwrócił się do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt z policją.

d79uggz

Podziel się opinią

Share

d79uggz

d79uggz
Więcej tematów