Trwa ładowanie...
d48le6f

Grzybobranie. 20 strażaków ruszyło na pomoc grzybiarzowi

W lesie pod Bierawą w województwie opolskim miała miejsce akcja ratunkowa, w której udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej. Strażacy ruszyli na pomoc mężczyźnie, dla którego grzybobranie skończyło się złamaną nogą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzybobranie. 20 strażaków ruszyło na pomoc grzybiarzowi
Grzybobranie. 20 strażaków ruszyło na pomoc grzybiarzowi (PAP)
d48le6f

Akcja ratowania kontuzjowanego zbieracza grzybów miała miejsce w piątek i trwała ponad dwie godziny.

Grzybobranie. Grzybiarz był głęboko w lesie

Mężczyzna poinformował o swojej sytuacji centrum ratownictwa w rozmowie telefonicznej. Dzięki współrzędnym geograficznym, które podał ratownikom, szybko udało się ustalić miejsce jego pobytu. Okazało się, że dotarcie do niego może być utrudnione.

d48le6f

Wysłana na miejsce karetka nie była w stanie dostać się do grzybiarza, więc na pomoc wezwano straż pożarną. Do akcji ratowania poszkodowanego mężczyzny zostało skierowanych aż pięć zastępów strażackich. Udało się do niego dotrzeć specjalnie przygotowanym to trudnych warunków terenowych quadem.

Koniec Zjednoczonej Prawicy? Polityk Solidarnej Polski mówi o powrocie Donalda Tuska i "walcu ideologii LGBT"

Po dotarciu do grzybiarza, strażacy opatrzyli jego nogę, a następnie na quadzie wywieźli z trudno dostępnego miejsca w którym się znalazł. Po wydostaniu go z gęstego lasu, opieką otoczyli go ratownicy medyczni. Cała akcja trwała ponad dwie godziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48le6f

Podziel się opinią

Share
d48le6f
d48le6f
Więcej tematów