Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna: zwróćcie te nagrody Polakom, to im je zabraliście

Przeprosiny i tłumaczenia nie wystarczą. Patologia do której doprowadziły rządy PiS, wypłacanie nagród, niekontrolowanego skoku na kasę są skandalem. Polakom należy się wyjaśnienie kto i jak wypłacał te nagrody - stwierdził szef PO Grzegorz Schetyna oceniając czwartkowe wystąpienie prezesa PiS.
Share
Grzegorz Schetyna chce, by nagrody ministrowie zwrócili do budżetu
Grzegorz Schetyna chce, by nagrody ministrowie zwrócili do budżetuŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dvnkj3g

Schetyna domaga się ujawnienia wszystkich nagród udzielonych od czasu wygranej PiS w wyborach parlamentarnych. Zarówno tych, które otrzymali ministrowie i wiceministrowie, jak i tych, które otrzymali wojewodowie i wicewojewodowie oraz członkowie ich gabinetów politycznych.

- Domagam się informacji od Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego kto odpowiadał i kto organizował wypłacanie nagrody, ta informacja należy się Polakom - stwierdził.

dvnkj3g

Lider PO chce także, by ministrowie zwrócili nagrody do budżetu, a nie przelali je na konto Caritas. - Te pieniądze powinny zostać zwrócone Polakom. Nie instytucjom charytatywnym tylko Polakom, które zostały zabrane - stwierdził Schetyna.

Schetyna zapowiedzial także, że jego ugrupowanie bedzie domagac się likwidacji gabinetów politycznych. - Przedstawimy projekt ustawy je likwidujące. Tam skala tych nagród, podnoszonych uposażeń jest niezwykła - przyznał lider PO.

Pytany o to, czy jego ugrupowanie poprze obniżki uposażeń poselskich odparł: "Jeśli pojawi się projekt dotyczący obniżki uposażeń poselskich będziemy się do nich odnosić, póki co projektu nie ma". Ocenił jednak, że ta propozycja, to "klasyczna ustawka i próba zamiecenia pod dywan tej największej w ostatnich latach afery finansowej PiS".

dvnkj3g

Podziel się opinią

Share
dvnkj3g
dvnkj3g
Więcej tematów