Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna zubożał przez rok. Stracił pół miliona złotych oszczędności

Lider PO Grzegorz Schetyna należy do najbogatszych liderów partii. Jednak jego oszczędności w ubiegłym roku mocno stopniały - wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego opublikowanego właśnie na stronie internetowej Sejmu.

Share
Grzegorz Schetyna zubożał przez rok. Stracił pół miliona złotych oszczędnościŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d1lv4o0

Lider Platformy Obywatelskiej ma dom o powierzchni 240 m kw. i wartości ok. 1,2 mln zł. Jest to współwłasność małżeńska. Grzegorz Schetyna jest również współwłaścicielem (wraz z żoną) czterech mieszkań. Największe z nich ma powierzchnię 54 m kw. i warte jest ok. 350 tys. zł. Trzy kolejne są mniejsze: mają od 32 do 36 m kw. ich łączna wartość wynosi ponad 750 tys. złotych.

Schetyna zgromadził też oszczędności w wysokości 240 tys. zł i 900 dolarów. To o wiele mniejsza kwota niż ta, którą podał w oświadczeniu w ubiegłym roku. Lider PO stracił przez rok ponad pół miliona zł (w poprzednim oświadczeniu podał, że ma 755 tys. zł oszczędności).

d1lv4o0

W ramach uposażenia poselskiego lider Platformy Obywatelskiej otrzymał ponad 132,6 tys. zł, a w ramach diety poselskiej - prawie 30 tys. zł. Zarobił też 12 tys. zł na wynajmie nieruchomości.

Lider PO ma dwa samochody marki BMW. Pierwszy z 2008 roku, a drugi z 2017 roku (leasing).

d1lv4o0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lv4o0
d1lv4o0
Więcej tematów