Trwa ładowanie...
d2jtbr1
IAR

Grzegorz Schetyna: to zaproszenie pokazuje otwartość Rosji

Zwrot wraku TU154 ma być jednym z tematów rozmów pomiędzy polskimi a rosyjskimi parlamentarzystami. Do Moskwy lecą w niedzielę 24 lutego przedstawiciele prezydiów komisji spraw zagranicznych sejmu i senatu. W poniedziałek będą rozmawiali z ich odpowiednikami z Dumy i Rady Federacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna: to zaproszenie pokazuje otwartość Rosji
(WP.PL)
d2jtbr1

Jak poinformował szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, inicjatorem spotkania jest strona rosyjska. - To zaproszenie pokazuje otwartość - ocenia polityk. W agendzie rozmów sprawy związane między innymi ze zwrotem dóbr kultury. Będą też omawiane kwestie historyczne - losy jeńców rosyjskich 1920 roku, czy więźniów Auschwitz-Birkenau.

Grzegorz Schetyna dodał, że będzie też mowa o zwrocie Polsce wraku samolotu TU154, który rozbił się w kwietniu 2010 roku pod Smoleńskiem. - Rosjanie wiedzą, że chcemy o tym rozmawiać - powiedział. Dodał, że będziemy chcieli się dowiedzieć, czy jest możliwe parlamentarne wsparcie.

W styczniu Komisja Współpracy Unia-Rosja Parlamentu Europejskiego zaapelowała o zakończenie śledztwa smoleńskiego i zwrot Polsce wraku TU154M. W dokumencie powołano się na wielokrotnie powtarzane deklaracje składane przez władze rosyjskie, a zwłaszcza wyrażone przez szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa oraz w nawiązaniu do inicjatywy polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

d2jtbr1

Podziel się opinią

Share

d2jtbr1

d2jtbr1
Więcej tematów